środa, 10 maja 2023 10:30

Platforma Obywatelska rusza z ofensywą. Do Krakowa przyjedzie Donald Tusk oraz Rafał Trzaskowski

Autor Norbert Kwiatkowski
Platforma Obywatelska rusza z ofensywą. Do Krakowa przyjedzie Donald Tusk oraz Rafał Trzaskowski

10 maja o godzinie 10.30 na Barce Wiślany Ogród w Krakowie odbyła się konferencja Koalicji Obywatelskiej zapowiadająca akcje "Tu jest Przyszłość" w Małopolsce.

W spotkaniu wzięli udział: Aleksander Miszalski - Poseł na Sejm RP, Grzegorz Małodobry - Sekretarz PO Małopolska oraz Marek Sowa - Poseł na Sejm RP oraz przewodnicząca PO na Podhalu Weronika Smarduch.

Cała konferencja była zapowiedzią tego, co wydarzy się w najbliższym czasie. Akcja "Tu jest przyszłość" trwa w kraju już od kilku tygodni. W tym czasie "zawitała" już m.in do województwa śląskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, a w jej ramach Donald Tusk oraz parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej odwiedzają regiony i rozmawiają z mieszkańcami. Teraz przyszedł czas na Małopolskę!

- Już od miesiąca politycy Koalicji Obywatelskiej prowadzą szereg spotkań na terenie całej Polski, poświęcone tematyce m.in. środowiskowej. W najbliższych dniach nasze ugrupowanie pojawi się tutaj. Co ważne, wszystkie spotkania mają charakter otwarty. W sumie odwiedzimy w samej Małopolsce ponad pięćdziesiąt miejscowości. Czyli tak naprawdę będziemy "praktycznie wszędzie" - zauważył Aleksander Miszalski.

Warto dodać, że punktem kulminacyjnym całego szeregu spotkań, które w najbliższych dniach w całym województwie planuje Platforma Obywatelska - będzie przyjazd do Krakowa, w najbliższy poniedziałek Donalda Tuska oraz Rafała Trzaskowskiego. Liderzy ugrupowania już 15 maja o godzinie 17:30 na Hali T.S. WISŁA spotkają się z mieszkańcami stolicy Małopolski i odpowiedzą na wiele ważnych pytań związanych również z przyszłością Krakowa. Co ważne, wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny. Obowiązuje zasada - kto pierwszy, ten lepszy - więc warto przybyć wcześniej.

To jednak nie koniec. Tego dnia (15 maja) do naszego województwa przyjedzie aż 100 parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, którzy spotkają się z mieszkańcami w wielu miejscowościach z całego regionu.

Podsumowaniem akcji będzie marsz, który 4 czerwca odbędzie się w Warszawie. Na wyjazd autokarem to spotkanie można zapisać we wszystkich biurach PO w Małopolsce, a liderzy zadeklarowali, że dla każdego, kto będzie chciał wziąć w nim udział, na pewno znajdzie się miejsce.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka