czwartek, 4 marca 2021 14:15

Kolejna tarnowska ulica przejdzie remont

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejna tarnowska ulica przejdzie remont

Już wkrótce rozpocznie się remont kolejnej tarnowskiej ulicy. Ma być gotowa w III kwartale tego roku.

8 marca rozpocznie się remont ulicy Warsztatowej. Prace będą prowadzone na odcinku około 200 metrów – od skrzyżowania z ulicą św. Katarzyny do skrzyżowania ze Sportową.

- Nowa nawierzchnia jezdni ma być wykonana z betonu asfaltowego (wcześniej zostanie wymieniona jej podbudowa). Wyremontowane zostaną chodniki i zjazdy do posesji, zostaną wymienione krawężniki i obrzeża – tłumaczy Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Jednak w pierwszej kolejności wykonawca planuje sfrezować starą nawierzchnię jezdni oraz rozpocząć prace rozbiórkowe. W kolejnym etapie zostanie wybudowany odcinek kanalizacji deszczowej, o długości 188 metrów. Koszt – to około 200 tysięcy złotych.

Tarnów bez dworca autobusowego! Przewoźnicy mają miesiąc, by znaleźć nowy przystanek
Właściciel tarnowskiego dworca, firma Mądel, wypowiedziała umowy o korzystaniu z obiektu przewoźnikom, zarówno lokalnym, jak i tym z innych miejscowości. Mają miesiąc, by znaleźć nowy przystanek. Oznacza to, że Tarnów został bez autobusowego dworca z “prawdziwego zdarzenia”.

Wartość wszystkich prac na Warsztatowej to ok. 860 tysięcy zł, z czego ok 360 tys. zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa małopolskiego (w ubiegłym roku dzięki wsparciu funduszu zmodernizowano, znajdującą się w sąsiedztwie, ulicę Sportową).

W czasie trwania prac ruch na tej ulicy będzie utrzymany, choć kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Warsztatowa powinna być gotowa w III kwartale tego roku.

fot. Paweł Topolski

Tarnów - najnowsze informacje