niedziela, 3 stycznia 2021 16:50

Kolejny artysta zaszczepiony poza kolejnością. "Jestem przekonany, że to szlachetne działanie"

Autor Mirosław Haładyj
Kolejny artysta zaszczepiony poza kolejnością. "Jestem przekonany, że to szlachetne działanie"

Michał Bajor okazał się kolejnym artystą, który został zaczepiony na koronawirusa poza kolejnością. Znany muzyk zamieścił na swojej stronie internetowej oświadczenie, z którego wynika, że został zaproszony do zostanie jednym z ambasadorów akcji.

Jak poinformował portal polsatnews.pl liczba osób, które zostały poddane szczepieniu koronawirusa przed tzw. grupą zero (czyli osobami pracującymi w służbie zdrowia), zwiększa się. I po raz kolejny okazuje się nią ambasador akcji. Polsatmews.pl napisał, że "Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień".

W grupie tych ostatnich znalazł się także Michał Bajor. Artysta o fakcie zaszczepienia  poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej. Muzyk i aktor napisał m. in., że zaproszenie otrzymał po świętach "z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020".

Poniżej przedstawiamy pełną treść wpisu:

Szanowni Państwo!
W związku z medialną burzą nie mam zamiaru ukrywać, że jestem jedną z zaszczepionych osób w przychodni przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Tak jak większość osób publicznych, zostałem zaproszony do akcji popularyzacji szczepień przeciwko COVID-19 i zgodziłem się zostać jednym z jej ambasadorów. Zaproszenie było skierowane do nas już po Świętach i z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020. Jestem przekonany, że to szlachetne działanie i że zachęcając do szczepień przynajmniej pośrednio przyczyniam się do tego, że większość z nas pozostanie w zdrowiu. Moim celem jest również to, żeby wątpiącym, ale i ignorantom, pokazać na swoim przykładzie, że szczepionka jest bezpieczna i tym samym zachęcić wszystkich Państwa do włączenia się w tę światową walkę z pandemią. Jeśli ktoś z Państwa poczuł się tą sytuacją urażony, serdecznie przepraszam.
Ukłony. Michał Bajor
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: polsatnews.pl, michalbajor.pl
Fot.: By Ala Siedlok - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Polska

Polska - najnowsze informacje