wtorek, 16 kwietnia 2024 12:28

Kolejny atak niedźwiedzia na Słowacji. Mężczyźni z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala

Autor Katarzyna Jamróz
Kolejny atak niedźwiedzia na Słowacji. Mężczyźni z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala

Na Słowacji doszło do kolejnego ataku niedźwiedzia. Dzikie zwierzę zaatakowało dwóch mężczyzn, którzy, według słowackich mediów, przebywali poza szlakiem turystycznym. Poszkodowani z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14 kwietnia) na Słowacji. Według informacji przekazanych przez słowackie media niedźwiedź zaatakował poza szlakiem turystycznym. Rannym mężczyznom udało się wezwać pomoc.

Ich stan jest stabilny

Poszkodowani za pomocą śmigłowca zostali przetransportowani do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Ratownicy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali, że starszy z turystów, 49-letni mężczyzna, doznał obrażeń głowy i szyi. Młodszy zaś, 39-latek, został ranny w ręce i nogę. Stan poszkodowanych jest stabilny.

Dvom osobám po útoku medveďa letel na pomoc záchranársky vrtuľník Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice...

Opublikowany przez Air - Transport Europe, letecká záchranná služba Niedziela, 14 kwietnia 2024

To kolejny podobny przypadek, do jakiego doszło w ostatnim czasie na Słowacji. W marcu w Liptowskim Mikulaszu, na północy kraju, niedźwiedź zaatakował pięć osób. Niedługo po zdarzeniu zwierzę zostało zastrzelone.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Czytaj również:

Tragedia w Tatrach Niżnych. Niedźwiedź gonił turystów. Nie żyje kobieta
Dramat rozegrał się w piątkowe popołudnie (15 marca) w Niżnych Tatrach na Słowacji. Służby otrzymały zgłoszenie, że w rejonie Doliny Demianowskiej

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka