sobota, 16 marca 2024 11:07

Tragedia w Tatrach Niżnych. Niedźwiedź gonił turystów. Nie żyje kobieta

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia w Tatrach Niżnych. Niedźwiedź gonił turystów. Nie żyje kobieta

Dramat rozegrał się w piątkowe popołudnie (15 marca) w Niżnych Tatrach na Słowacji. Służby otrzymały zgłoszenie, że w rejonie Doliny Demianowskiej niedźwiedź goni parę turystów. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową. Niestety jednej z osób nie udało się uratować.  

Piątkowa wycieczka dla pary Białorusinów przerodziła się w istną walkę o życie. Po południu dwójka spacerujących turystów na swojej drodze spotkała niedźwiedzia. Jak podaje portal noviny.sk, mężczyzna pobiegł w jedną stronę, a kobieta w drugą.

Przerażony turysta o całym zdarzeniu od razu poinformował policję. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkowa. Na miejsce skierowano służby, które miały odnaleźć potrzebującą pomocy parę.

MIMORIADNA SPRÁVA ☎Dnes sme v podvečerných hodinách prijali na linku tiesňového volania 158 oznámenie o tom, že dve...

Opublikowany przez Polícia SR - Žilinský kraj Piątek, 15 marca 2024

Kobieta nie żyje

Krótko po rozpoczęciu poszukiwań 31-letnia turystka została odnaleziona martwa w okolicach szczytu. Jak informuje portal noviny.sk, kobieta, uciekając przed niedźwiedziem, spadła z dużej wysokości i poniosła śmiertelne obrażenia. Dokładną przyczynę jej zgonu wyjaśni przeprowadzona sekcja zwłok.

Stret s medveďom v Nízkych Tatrách Dňa 15.03.2024 v podvečerných hodinách bolo na tiesňovú linku HZS „18300“ ...

Opublikowany przez Horská záchranná služba Sobota, 16 marca 2024

Ratownicy nawiązali z mężczyzną kontakt dźwiękowy. Po odnalezieniu turysty okazało się, że jego stan jest dobry. – Był przestraszony, ale nie odniósł żadnych obrażeń – informuje Horska Zachranna Sluzba. Niedźwiedź, który był niedaleko, został przepędzony przy pomocy psa oraz strzału ostrzegawczego.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka