środa, 22 grudnia 2021 08:12

Kolejny rodzaj oszustwa. Starsze małżeństwo straciło 50 tysięcy złotych

Autor Norbert Kwiatkowski
Kolejny rodzaj oszustwa. Starsze małżeństwo straciło 50 tysięcy złotych

Kolejny przykład bezduszności złodziei i łatwowierności osób starszych. Tym razem małżeństwo seniorów z Krakowa straciło 50 tys. złotych po tym, jak wpuścili do domu kobietę podającą się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz towarzyszącą jej rzekomą lekarkę.

Do zdarzenia doszło 16 grudnia br. przed południem, gdy do mieszkania starszego małżeństwa w krakowskich Czyżynach zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 97-latek nie podejrzewając podstępu wpuścił ją do środka.

Rzekoma urzędniczka przekonywała, że „kontroluje numery na banknotach, bo ma być podwyżka”. Starszy pan wyciągnął z portfela banknot 100 złotowy i pokazał kobiecie, jednak ta stwierdziła, że nie o te numery chodzi i poprosiła o więcej banknotów. Wówczas 97-latek sięgnął na szafę i z pudełka wyciągnął duży plik gotówki. Kobieta widząc taką ilość pieniędzy poleciła mężczyźnie szybko odłożyć je na miejsce. Wówczas do mieszkania weszła kolejna kobieta, która przedstawiła się jako lekarka. Wtedy też wszyscy przeszli do kuchni, gdzie rzekoma lekarka zaproponowała, że zbada mężczyznę. Podczas „badania” 97-latkowi towarzyszyła też jego żona. Po chwili mężczyzna zorientował się, że w kuchni nie ma drugiej z kobiet.

Gdy poszedł sprawdzić co się dzieje zobaczył, że rzekoma pracownica ZUS opuszcza mieszkanie, a za nią natychmiast szybkim krokiem wyszła jej współtowarzyszka. Mężczyzna zorientował się wówczas, że mógł zostać okradziony przez nieznajome kobiety.

Gdy sprawdził zawartość pudełka okazało się, że zniknęła z niego cała gotówka, czyli 50 tys. złotych.  Senior zadzwonił na numer 112 i na miejsce wysłano patrole, jednak złodziejki zdążyły się ulotnić. Policjanci będą teraz ustalać ich  tożsamość.

Pamiętajmy, aby zachować ostrożność wpuszczając do mieszkania nieznajome osoby.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje