wtorek, 16 maja 2023 05:18

Kompletnie pijany kierowca wracał z przyjęcia komunijnego

Autor Mirosław Haładyj
Kompletnie pijany kierowca wracał z przyjęcia komunijnego

Wczoraj, na drogach powiatu limanowskiego zatrzymano 2 kierujących pod wpływem alkoholu. Obaj mieli po prawie 3 promile. Jeden z nich wracał z przyjęcia komunijnego. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, kierowcom grozi kara do 2 lat więzienia.

14 maja br., około 16:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w miejscowości Podłopień zatrzymali 49-letniego kierującego, który pijany wracał z uroczystości pierwszokomunijnej. Pojazd marki VW Touareg, z którego mężczyzna wysiadł,  z powodu niezaciągnięcia hamulca „ręcznego” stoczył się i uderzył w … policyjny radiowóz. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został ranny. Jak ustalili funkcjonariusze 49-latek był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Tego samego dnia, o  godz. 22.00 w miejscowości Kamienica policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Subaru. Alkomat wykazał u 57-letniego mężczyzny również blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i może przyczynić się do wielu ludzkich dramatów na drodze.

Limanowa - najnowsze informacje