- Tradycja nie jest przeciwieństwem nowoczesności. Tak jak bycie w Unii Europejskiej nie jest przeciw patriotyzmowi. To się uzupełnia, a nie neguje – powiedział Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz w Krakowie.
Lider ludowców w czasie wizyty w Małopolsce przedstawił kandydatów do Sejmu, którzy startują z list PSL, a także zaprezentował główne postulaty programowe ugrupowania.
Materiał sfinansowany przez KW PSL
Oto, kto znalazł się na listach PSL w Małopolsce:
Okręg nr 12 - powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki.
- Brynkus Józef, nauczyciel akademicki, Wadowice
- Kała Józef, inżynier hutnik, Polanka Wielka
- Herbut Dawid Julian, policjant, Kalwaria Zebrzydowska
- Zawadzki Grzegorz Roman, górnik, Jawiszowice
- Dębińska Maria, rolnik, Juszczyn
- Gołąb Katarzyna, nauczyciel, Radocza
- Bolek Magdalena, inżynier elektryk, Babice
- Bedra Renata Barbara, monter elektroniki samochodowej, Jawiszowice
- Michalec Sylwia, specjalista zarządzania kryzysowego, Bachowice
- Sikora Marek Andrzej, projektant grafiki, Biertowice
- Hyjek Ewa Maria, pedagog, Myślenice
- Pająk Dorota, ekonomista, Ponikiew
- Jakubowski Tomasz Marek, nauczyciel, Wadowice
- Kierpiec Daniel Józef, prawnik, Kęty
- Górecki Andrzej, inżynier mechanik, Stanisław Górny
- Motyka Miłosz Maksymilian, inżynier ochrony środowiska, Tokarnia
Okręg nr 13 - miasto Kraków oraz powiaty: krakowski, miechowski i olkuski.
- Ścigaj Agnieszka, socjolog, Kolbark
- Kempf Piotr Marek, inżynier leśnictwa, Kraków
- Patena Marta Elżbieta, nauczyciel, Kraków
- Wantuch Łukasz Mariusz, prawnik, Kraków
- Pułka Jerzy, wyższy urzędnik samorządowy, Gołcza
- Stach Beata Katarzyna, technik mechanik obróbki skrawaniem, Kraków
- Szczoczarz Bartłomiej Andrzej, technik budownictwa, Kobylany
- Zielnik-Pielka Joanna Małgorzata, lekarz, Wolbrom
- Lęcznarowicz Elżbieta Janina, konsultant, Kraków
- Gajęcka Jolanta Anna, nauczyciel, Kraków
- Klempa Przemysław Zbigniew, prawnik, Kraków
- Paszkot Marzena Iwona, wyższy urzędnik samorządowy, Kraków
- Apostoł Marian, prawnik, Kraków
- Okrajek Włodzimierz Wiktor, pracownik administracji samorządowej, Pietrzejowice
- Pobędza Czesław Maciej, rolnik, Maszków
- Mitka Katarzyna Helena, nauczyciel, Tenczynek
- Florek Marcin Grzegorz, przedsiębiorca, Kraków
- Kurtyka Halina Ewa, specjalista do spraw organizacji usług gastronomicznych, hotelarskich i turystycznych, Zabierzów
- Sławomirski Radosław Paweł, nauczyciel akademicki, Kraków
- Strutyński Łukasz Andrzej, prawnik, Kraków
- Sosenko Krzysztof Jan, ekonomista, Kraków
- Pasternak Janusz Mariusz, technik budownictwa, Sułoszowa
- Drwal Dawid Marek, kierownik działu w lokalu gastronomicznym, Kraków
- Szwed Barbara Ewa, pracownik cywilny wojska, Kraków
- Machnik Grzegorz Józef, technik elektryk, Wola Radziszowska
- Wójcik Adam Bernard, inżynier transportu drogowego, Skawina
- Dziedzic Stanisław, kulturoznawca, Kraków
- Prokop-Staszecka Anna Barbara, lekarz, Kraków
Okręg nr 14 – miasto Nowy Sącz oraz powiaty: powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański.
- Nowogórska Urszula Teresa, pracownik samorządowy, Świdnik
- Kolbrecka Józefa, bibliotekarz, Biały Dunajec
- Tumidajewicz Iwona Agnieszka, animator kultury, Libusza
- Krygowski Anatol, fryzjer, Gorlice
- Półchłopek Małgorzata Krystyna, inżynier budownictwa, Krynica-Zdrój
- Kiełbasa Katarzyna Maria, radca prawny, Lipnica Wielka
- Baran Grzegorz, nauczyciel, Podegrodzie
- Paluch Przemysław Marcin, inżynier leśnik, Krempachy
- Białoń Maria Barbara, emeryt, Ropa
- Barna Andrzej, rolnik, Kunkowa
- Janus Mirosław Stanisław, betoniarz, Nowy Targ
- Bąk Maria, księgowa, Nowy Targ
- Popławska Irena Barbara, ekonomista, Mszana Dolna
- Grabska Wioletta Dorota, specjalista do spraw marketingu, Gorlice
- Filas Krzysztof, przedsiębiorca, Gliczarów Górny
- Tylka Maria, emeryt, Witów
- Rapciak Hubert Jan, technik budownictwa, Poręba Wielka
- Wójciak Małgorzata, krawcowa, Lipnica Mała
- Czarnecki Rafał Marcin, programista, Nowy Sącz
Okręg nr 15 – miasto Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski i wielicki.
- Kosiniak-Kamysz Władysław Marcin, lekarz medycyny, Kraków
- Kordula Joanna Ewa, księgowa, Wieliczka
- Sorys Stanisław Andrzej, nauczyciel akademicki, Pleśna
- Drożdżak Ryszard, inżynier środowiska, Kamyk
- Gaweł Marcin Stanisław, inżynier rolnik, Pałecznica
- Kamiński Bogusław, ekonomista, Połom Mały
- Duda Grzegorz, rolnik, Nowopole
- Skalak Anna Teresa, nauczyciel, Żabno
- Biedroń Adam Roman, blacharz lakiernik, Łęg Tarnowski
- Łakoma Maria Stefania, rolnik, Przesławice
- Zalewski Marian Józef, nauczyciel, Szczurowa
- Dąbroś Stella Józefa, nauczyciel, Szczucin
- Żak Tadeusz Kazimierz, szewc, Tarnów
- Powroźnik Magdalena Anna, agent ubezpieczeniowy, Wola Dębińska
- Chmiela Artur Piotr, budowlaniec, Przebieczany
- Myśków-Skoczek Beata Maria, lekarz medycyny, Baczków
- Tokarczyk-Kozioł Małgorzata Anna, nauczyciel, Nowe Żukowice
- Mikos Marcin Krzysztof, specjalista zdrowia publicznego, Kraków