poniedziałek, 31 sierpnia 2020 10:12

Kraków Business Run w wirtualnej formie. Jak będzie wyglądał?

Autor Justyna Niemiec
Kraków Business Run w wirtualnej formie. Jak będzie wyglądał?

W niedzielę, 6 września odbędzie się kolejna edycja krakowskiego Business Run. Tegoroczne wydarzenie będzie miało zupełnie inny charakter.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, bieg w tradycyjnej formie nie może się odbyć. Organizatorzy przygotowali inną, wirtualną formę rywalizacji, aby osoby z niepełnosprawnością ruchową nie pozostały bez pomocy. Na czym będzie polegała?

Każdy z uczestników pokona dystans 4 km sam lub z kolegami z firmy, a swój wynik zamieści w specjalnie przygotowanej aplikacji. Wystartuje ponad 5 tysięcy osób.

Kraków Business Run jest miejscową odmianą sportowego przedsięwzięcia, które odbywa się na terenie całej Polski. Poland Business Run jest organizowane od 2012 roku.

Wyjątkowo w tym roku można biegać wszędzie, niekoniecznie w samym Krakowie, ale także w okolicznych wioskach lub miejscowościach.

Tegorocznymi beneficjentami Krakowskiego Business Run są m.in 24- letnia Monika Kukla i 11- letnia Nikola Ferlag – podopieczne Fundacji Poland Business Run. Dziewczyny to tylko dwie spośród ponad 50 osób, których wesprą biegacze Poland Business Run. Liczba beneficjentów może się jeszcze zwiększyć, a pomocy może udzielić każdy, nie tylko zawodnicy zapisani na sztafetę. Wszystko odbywa się w ramach akcji “Pomagam bardziej”.

Monika to mieszkanka Niepołomic, która urodziła się niedorozwojem kości udowej. Należy do sekcji lekkoatletycznej krakowskiego AZS oraz kadry Polski w wioślarstwie. Trenuje także narciarstwo biegowe i biathlon. Sport to bardzo ważna część jej życia, na jej tydzień składa się zwykle około siedmiu treningów. Wolny czas poświęca na wolontariat m.in. podczas imprez sportowych. Od 2017 roku działa charytatywnie przy biegu Kraków Business Run, gdzie przygotowuje startery dla uczestników i udziela informacji w biurze zawodów. Nie mogło zabraknąć jej także w tym roku.

Nikola Ferlag to mieszkanka Krakowa, która urodziła się bez przedramienia. Obecnie nie używa protezy, nauczyła się żyć bez niej, ponieważ była niewygodna i przeszkadzała w codziennych obowiązkach. Od szóstego roku życia Nikola uczęszcza do Krakowskiego Ośrodka Sportowego i mimo braku ręki stara się normalnie funkcjonować, jeździ na rowerze, pływa. Jej marzeniem jest nauka jazdy konnej.

Dzięki biegaczom Poland Business Run Nikola otrzymała dofinansowanie do rehabilitacji, która pomoże jej dalej pracować nad swoją postawą i sprawnością fizyczną.

Zapisy do udziału w biegu zakończyły się już w czerwcu, ale to nie powód do zmartwień.

Każda osoba, która chciałaby wesprzeć charytatywny cel poprzez akcję “Pomagam Bardziej” może to zrobić. Jak? Wystarczy wejść na stronę internetową https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams , gdzie znajduje się lista wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznym biegu, i za pośrednictwem jednej z nich przelać dowolną kwotę. Zespół, na koncie którego zbierze się największa kwota na rzecz potrzebujących, otrzyma Żółte Koszulki Lidera. Akcja trwa do 6 września.

Info: UM Kraków/ Krakow.pl   Foto: Fundacja Poland Business Run

Kraków

Kraków - najnowsze informacje