poniedziałek, 28 lutego 2022 14:07

Kraków: Darmowa komunikacja dla uchodźców z Ukrainy

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Darmowa komunikacja dla uchodźców z Ukrainy

Prezydent Jacek Majchrowski podpisał zarządzenie zwalniające uchodźców z Ukrainy z opłat za podróżowanie komunikacją miejską. Dokumentem uprawniającym do zwolnienia będzie skierowanie na pobyt w miejscu zakwaterowania, wydane przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Zgodnie z podpisanym w poniedziałek zarządzeniem, do 31 marca 2022 r. – z uwagi na trwający od 24 lutego stan wojenny na terytorium Ukrainy – wprowadzone zostaną uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Zwolnienie z opłat dotyczy realizowanej na obszarze miasta oraz gmin sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego, dla obywateli Ukrainy.

Uprawnienia przysługują obywatelom Ukrainy na podstawie okazywanego oryginału dokumentu skierowania na pobyt w miejscu zakwaterowania wydanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie od 24 lutego.

Przypomnijmy, że obywatele Ukrainy mogą już podróżować bezpłatnie w pociągach PKP Intercity, a także pociągach Kolei Małopolskich.

Inf.: UMK
Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje