środa, 12 maja 2021 11:05

Kraków. Gasili pożar samochodu... polewaczką

Autor Marzena Gitler
Kraków. Gasili pożar samochodu... polewaczką

Do nietypowej sytuacji doszło kilka dni temu w Krakowie. Jeden z pracowników MPO zaczął gasić płonący samochód na Rondzie Mogilskim wodą z ulicznej polewaczki. MPO dziś udostępniło nagranie z akcji ratunkowej.

Kilka dni temu w Krakowie przy Rondzie Mogilskim ogień pojawił się pod maską stojącego na światłach samochodu osobowego. Na szczęście obok był samochód MPO i to nie byle jaki, ale po brzegi wypełniony wodą.

Wielką przytomnością umysłu wykazał się jeden z pracowników MPO w Krakowie, który, gdy zauważył palący się samochód osobowy, bez wahania zatrzymał się i pomógł ugasić pożar.

Mężczyzna zatrzymał stojącą przed płonącym autem polewaczkę i polewał palący się samochód za pomocą armatki i węża. Był szybszy, niż wezwana na miejsce straż pożarna. "Zdarzenie nagrał przypadkowy rowerzysta, pan Piotr, któremu dziękujemy za filmik i opis całej sytuacji" - relacjonuje MPO Kraków na swojej stronie. "W pracy wszystko się może zdarzyć… a polewaczka do mycia ulic przydaje się nie tylko do tego" - dodało MPO.

"JRG MPO Kraków", "Brawo dla tego Pana!", "WOW jestem pod wrażeniem! Pozdrowienia dla pana podlewacza!" - komentują internauci, którzy gratulują odwagi i szybkiej reakcji mężczyźnie.

Wideo można zobaczyć na profilu MPO Kraków na Facebooku

foto: Screen z postu MPO Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje