wtorek, 16 maja 2023 12:16

Leżał na trawie, był blady, rozkojarzony i miał problemy z pamięcią. Na miejscu wylądowało LPR

Autor Mirosław Haładyj
Leżał na trawie, był blady, rozkojarzony i miał problemy z pamięcią. Na miejscu wylądowało LPR

We wtorek (16 maja) na Wzgórzach Krzesławickich doszło do interwencji służb. Pomocy potrzebował 68-letni mężczyzna.

Dziś w godzinach popołudniowych w Nowej Hucie (dz. Wzgórza Krzesławickie) na ul. Petöfiego doszło do interwencji służb. Na miejscu pracuje naziemny zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, zastęp straży pożarnej (Kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie) oraz Straż Miejska Miasta Krakowa.

Z nieoficjalnych informacji przekazanych nam przez czytelnika wynika, że chodzi o nieprzytomnego bezdomnego, którego stan wymagał interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot.: Patrol998-Małopolska

Sprawę potwierdzają strażnicy miejscy w swoim wpisie:

-Dziś do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie z ul. Petofiego, gdzie na jednym z zieleńców miał leżeć mężczyzna potrzebujący pomocy. Wysłany na miejsce patrol zastał tam 68-latka, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Był blady, rozkojarzony i miał problemy z pamięcią. Uskarżał się na ból kończyn, pleców oraz klatki piersiowej. Strażnicy wezwali na miejsce pogotowie i do przylotu ratowników nieustannie monitorowali parametry życiowe mężczyzny.  Został zabrany do szpitala.

Fot.: Patrol998-Małopolska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka