środa, 14 września 2022 08:19

Kraków. Już nie Zofia! Jakie imiona są najchętniej wybierane dla małych krakowian?

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Już nie Zofia! Jakie imiona są najchętniej wybierane dla małych krakowian?

Według danych Krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego najpopularniejszymi imionami w Krakowie są Hanna i Jan. Jakie jeszcze imiona znalazły się na podium?

Od stycznia do czerwca 2022 r. Krakowski Urząd Stanu Cywilnego sporządził 7490 aktów urodzeń. Jak podaje USC, to aż o 330 mniej niż w tym samym okresie 2021 r. Wówczas najchętniej nadawanym imieniem dla dziewczynek była Zofia, a dla chłopców Jan.

W tym roku sytuacja wygląda nieco inaczej. Dziewczynkom najchętniej nadaje się imię Hanna (rok wcześniej zajmowało ono drugie miejsce). Z kolei dla chłopców, tak jak w minionym roku, najczęściej wybiera się imię Jan.

Drugim z kolei najchętniej nadawanym chłopcom imieniem jest Jakub (rok wcześniej w rankingu popularności zajmowało 4. miejsce). W przypadku dziewczynek drugie miejsce zajęła Zuzanna (w minionym roku plasowała się na 5. miejscu).

Na podium znalazły się także imiona Antoni i Zofia.

Z kolei najrzadziej nadawanymi imionami odpowiednio były Berenika, Bogumiła, Cecylia, Dobrawa, Jaśmina, Judyta, Józefina, Miłosława, Monika i Roma  oraz Arkadiusz, Eugeniusz, Krzesimir, Marian, Miłosław, Seweryn, Teofil,  Wit, Wincent i Zbigniew.

Jakie imiona są najpopularniejsze w kraju?

Z kolei ranking najpopularniejszych imion dla dziewczynek w 2022 r. wygląda następująco:

  1. Zofia
  2. Zuzanna
  3. Hanna
  4. Maja
  5. Laura

W przypadku chłopców w pierwszej połowie bieżącego roku najpopularniejszymi imionami były:

  1. Antoni
  2. Jan
  3. Aleksander
  4. Franciszek
  5. Nikodem
Kraków

Kraków - najnowsze informacje