wtorek, 2 listopada 2021 15:43

Kraków. Kolejna ulica z ruchem wahadłowym. Na jak długo?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Kolejna ulica z ruchem wahadłowym. Na jak długo?

Ruch wahadłowy sterowany ręcznie wprowadzono od rana na ul. Księcia Józefa. Drogowcy planują tam wymianę asfaltu na sporym odcinku. To kolejne utrudnienia na Zwierzyńcu.

Ruszyły zapowiadane prace na ul. Księcia Józefa. Dziś od rana wprowadzono zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Frezowanie jezdni i układanie nowej nawierzchni prowadzone będzie od poniedziałku do soboty, w godz. 6:00-22:00.

Kraków utrudnienia Zwierzyniec
Kraków. Ruszył remont ul. Księcia Józefa. Utrudnienia potrwają 6 tygodni - graf. ZDMK

Przypominamy, ulica Księcia Józefa zostanie odnowiona na odcinku od granic miasta do ul. Adolfa Szyszko-Bohusza. Drogowcy wymienią asfalt na całej tej długości. Dodatkowo wyremontowany zostanie fragment chodnika, 175 mb, od Mirowskiej do Kruczej. W trakcie prac doświetlonych na tym ciągu zostanie 17 przejść dla pieszych dedykowanymi oprawami z szerokim rozsyłem światła. Na tę część zostanie przeznaczonych ok. 460 tys. zł.

Remont ulicy Księcia Józefa to kolejne utrudnienia na Zwierzyńcu, gdzie już prowadzone są prace remontowe na ul. Królowej Jadwigi. Księcia Józefa miała być właśnie zalecanym objazdem dla rozpoczętego wcześniej remontu tej ważnej arterii, na której również wprowadzono kilka miejsc z ruchem wahadłowym. Kierowców dojeżdżających do centrum z zachodnich przedmieść czekają więc nieuchronne korki.

Kraków utrudnienia Zwierzyniec
Kraków. Utrudnienia na Zwierzyńsku. Drogowcy remontują ulice Królowej Jadwigi i Księcia Józefa - mapa Głos24 / Open Street Maps

Remont ul. Księcia Józefa potrwa do połowy grudnia, a jego koszt to ok. 3,1 mln zł. Miasto zdecydowało się na przeprowadzenie prac w tym terminie, aby nie stracić przyznanej dotacji. Miasto pozyskało około 1,5 miliona złotych na remont tej ulicy z rezerwy subwencji ogólnej rządu na rok 2021. Są tam środki, między innymi, na drogi wojewódzkie. Drugą część środków, około 1,5 miliona złotych, niezbędną do przeprowadzenia remontu, wyłoży ze swojego budżetu Kraków.

fot. krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje