Po dwóch latach przerwy Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach znów zagościła w swoich murach nauczycieli polonijnych z całego świata. Było to możliwe dzięki warsztatom edukacyjnym zorganizowanym w ramach projektu realizowanego przez Województwo Małopolskie.
Tegoroczne "Warsztaty metodyczne języka polskiego dla nauczycieli polonijnych" odbyły się w dniach 27 czerwca – 10 lipca. Zgromadziły ponad dwudziestoosobową grupę nauczycieli oraz lektorów języka polskiego, z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś, Belgia, Irlandia, Łotwa, Norwegia, Węgry, Kanada oraz Stany Zjednoczone.
45-godzinne zajęcia edukacyjne obejmowały obszary m.in. metodyki nauczania języka polskiego, glottodydaktyki, nowoczesnych metod nauczania i znajomości literatury. Warsztaty przeprowadzili wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wydarzenie było okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy dydaktycznej, ale też spotkań i wymiany doświadczeń.
Podczas pobytu w Małopolsce nauczyciele mieli także okazję bliżej poznać region, odwiedzając jego najpiękniejsze zakątki. Zwiedzili m.in. Kraków, Wieliczkę, Zakopane i Niedzicę. Grupa podziwiała również m.in. krajobrazy Beskidu Makowskiego podczas pieszej wędrówki z Chełmu do schroniska PTTK Kudłacze Pcimiu. W bogatym programie wycieczek znalazły się także miejsca o szczególnym wymiarze duchowym, m.in. Muzeum Domu Rodzinnego Św. Jana Pawła II w Wadowicach, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz sąsiadujące Centrum św. Jana Pawła II.
Inf. i foto: UMWM