środa, 21 października 2020 14:35

Kraków. SP 2 zawiesza zajęcia w klasach 4-8. Dyrektor oskarża premiera o brak strategii

Autor Marzena Gitler
Kraków. SP 2 zawiesza zajęcia w klasach 4-8. Dyrektor oskarża premiera o brak strategii

Jolanta Gajęcka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie zadecydowała o zawieszeniu zajęć w starszych klasach. Po raz kolejny też oskarża premiera Mateusza Morawieckiego o wypuszczenia nauczyceli bez broni i tarczy na wojnę z koronawirusem.

"To farsa i igranie z bezpieczeństwem"

"Stało się... Od jutra zepsuję Panu statystykę... W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam Nauczycieli... Z 44 pracujących z klasami 4-8 (31 oddziałów), dzisiaj w Szkole nie było 18 (większość na L-4, pozostali na kwarantannie rodzinnej). Przy 14 nieobecnych, byliśmy jeszcze w stanie zorganizować w miarę merytoryczne zastępstwa. Przy 18 to już farsa i igranie z bezpieczeństwem... Przykro mi, ale na potrzeby czwartkowej konferencji prasowej, musi Pan stworzyć nową kategorię, bo nie wpiszemy się w dotychczasowe - o nas ani zdalna, ani hybrydowa... w klasach 4-8 praktycznie ŻADNA! Z młodszymi Dziećmi będziemy pracować wg dotychczasowej organizacji dopóki się da. Jak długo? Nie wiem..." - pisze dyrektor szkoły w Prądniku Czerwonym.

Wojna bez broni i tarczy

Zwraca się też do premiera Mateusza Morawieckiego: "o zdalnej edukacji, nawet w wydaniu tak bardzo partyzanckim, jak na wiosnę, może Pan zapomnieć. Czemu? Wtedy zamknął Pan w domu zdrowych Ludzi, którzy chwycili co mieli pod ręką i w imię wyższych idei i poczucia obowiązku, przenosili XIX-wieczną szkołę w XXI wiek. Partyzanci, ale zdrowi partyzanci. Teraz połowa partyzantów leży w szpitalach polowych i nie nadaje się na tę wojnę. Pomyślał Pan o tym wymyślając tę swoją strategię dla edukacji i ogłaszając ją w pełnym wakacyjnym słońcu? Chcieliśmy temu zapobiec... (...) Wie Pan, czego mi najbardziej żal? Żal mi straconego czasu. Kazał mi Pan przygotować Regulamin funkcjonowania Szkoły w czasie epidemii... Zrobiłam to... Gdzie jest Pana Regulamin funkcjonowania państwa w czasie pandemii? Gdzie jest Regulamin dla edukacji?Strategia „jakoś” na wiosnę.... Strategia „normalnie” na teraz... Tylko, że nic nie jest NORMALNE!  Niech Pan zagoni nowego Pana Ministra do pracy! Może chociaż wstrzyma kuratoryjne konkursy/olimpiady  przedmiotowe, w których nie mogą uczestniczyć Uczniowie przebywający na kwarantannie... Może zarządzi, że tegoroczni Siódmoklasiści za półtora roku nie będą musieli zdawać kolejnego durnego egzaminu z dodatkowego przedmiotu... Może wymyśli, jak płacić, gdy Nauczyciel gotowy do pracy przebywa na kwarantannie w domu i chciałby uczyć, ale Dzieci są w szkole i trzeba Im zapewnić opiekę... Tyle spraw... (...) Wypuścił nas Pan ponownie na tę wojnę nie tylko bez broni, ale nawet bez tarczy... Przehulał Pan nasz wspólny cenny czas..."

Panie Premierze, Stało się... Od jutra zepsuję Panu statystykę... W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam...

Posted by Jolanta Gajęcka on Tuesday, October 20, 2020

Kim jest Jolanta Gajęcka?

To nie pierwszy taki wpis na Facebooku Jolanty Gajęckiej. Dyrektor, która startowała w wyborach na prezydenta Krakowa z KWW Kukiz`15 zdobyła w 2018 roku 4 237 głosów. Teraz robi się zoraz bardziej popularna dzięki krytyce braku strategii rządu w walce z epidemią, zwłaszcza w dziedzienie edukacji.

3 dni temu zarzuciła premierowi, że dalsza, normalna praca szkół w trybie stacjonarnym i odebranie możliwości nauczania hybrydowego w szkołach ze stref czerwonych to "nie tylko skandal, to przestępstwo!", a 15 października w rozmowie z TVN24 mówiła: Panie premierze skończyła się zabawa w kotka i myszkę. Jak nie - ludzie sami zrobią oddolny lockdown i zostaną w domu". Teraz ten scenariusz w Krakowie już się realizuje.

Dyrektorka jednej z krakowskich szkół do premiera: “To nie tylko skandal, to przestępstwo!”
Jolanta Gajęcka, dyrektor Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Wojciecha w Krakowie zamieściła wpis w którym zwróciła się do premiera i w ostrych słowach skomentowała zarówno obowiązujące restrykcje, jak i sam pomysł dalszego prowadzenia nauczania stacjonarnego w obecnej sytuacji epidemicznej. W czwartek…

Niestety, Kraków dołączył też do miast, w których nauczyciele stali się ofiarą koronawirusa. 19 października zmarła nagle zakażona koronawieusem zaledwie 42-letnia nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 64 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.

Kraków: Zmarła nauczycielka zakażona koronawirusem. Miała 42 lata
O śmierci poinformowała Szkoła Podstawowa nr 64 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Na stronie szkoły czytamy: > “Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pomocna. Będzie nam Ciebie brakowało. Odpoczywaj w Pokoju!” TVN24.pl dotarł do informacji według których zmarła trafiła do szpitala w stanie krytycznym.…

W Krakowie odnotowano dziś kolejne 523 przypadki koronawirusa. Tylko dziś potwierdzono śmierć kolejnych 5 mieszkańców stolicy Małopolski, którzy zmarli na COVID. W mieście jest już 3154 aktywnych przypadków. Osoby, które mają wykonac testy zapisywane są na 7 listopada, a przed drive trought w Tauron Arenie ludzie ustawiają się w kolejce o godz. 4 rano, żeby zrobić test o godz. 9.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje