piątek, 7 października 2022 12:00

Kraków. "Te ceny są oburzające"! Radny pyta prezesa, prezes obiecuje

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. "Te ceny są oburzające"! Radny pyta prezesa, prezes obiecuje

Radny Łukasz Wantuch postanowił się zwrócić się w liście otwartym do prezesa zarządu, Kraków Airport Radosława Włoszka w sprawie cen w kantorach na lotnisku Balice.

Łukasz Wantuch podzielił się w mediach społecznościowych swoim oburzeniem w związku z cenami w kantorach na terenie Lotniska Balice.

– Szanowny Panie Prezesie. Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o interwencję w sprawie kantorów znajdujących się na terenie Lotniska Balice. Ceny, które oferują za skup walut, są oburzające

– rozpoczął swój wpis Wantuch.

-Rozumiem, że jest wolny rynek, ale muszą też być jakieś granice rozsądku. Proszę sobie wyobrazić, że ktoś przylatuje do naszego pięknego kraju i na dzień dobry jest "rżnięty" na lotnisku. Jest ufny, nieświadomy, że w kraju nad Wisłą musi być czujny na każdym kroku. Udało się uspokoić sytuacje z taxi, czas może na te dwa kantory. Są one przecież zlokalizowane na terenie lotniska i to od lotniska dzierżawią pomieszczenia. Delikatna sugestia podparta groźbą rozwiązania umowy może uczynić cuda.

Radny zwraca uwagę na to, że narzucone przez właścicieli kantorów ceny psują wizerunek lotniska.

– Lotnisko jest piękne, wraca ruch jak sprzed pandemii, więc zróbmy wszystko, aby nic nie psuło tego wizerunku.
Przesyłam Panu serdeczne pozdrowienia i  życzę dużo sukcesów, oby lotnisko rozwijało się nadal tak wspaniale jak do tej pory.
Z wyrazami szacunku
Łukasz Wantuch, radny miasta Krakowa

Na wpis radnego zareagował adresat pisma, Radosław Włoszek.

– Szanowny Panie Radny Łukasz Wantuch, Przede wszystkim dziękuję za dobre słowo na temat krakowskiego lotniska. Jest niewątpliwie wyrazem troski zarówno o wizerunek Krakowa jak i samego portu lotniczego w Balicach. Kraków Airport to wszak zarówno okno na świat dla mieszkańców naszego regionu jak i swego rodzaju brama do Małopolski dla gości z kraju i zagranicy

– rozpoczął prezes zarządu, Kraków Airport. Odnosząc się do wysokości kursów w kantorach znajdujących się na terenie lotniska, prezes Włoszek zaznaczył, że ceny w kantorach ustalane są przez ich właścicieli. Zapewnił jednak, że kwestia, którą zajął się radny, zostanie omówiona z podmiotami działającymi na obszarze Kraków Airport:

– Jeżeli chodzi o kursy w kantorach na terenie lotniska, porty lotnicze nie ingerują w decyzje biznesowe niezależnych podmiotów związane z warunkami kupna i sprzedaży walut. Potencjalni klienci sami decydują się na skorzystanie z oferty tych kantorów bądź innych kantorów znajdujących się w Krakowie lub okolicach. Omówimy jednak poruszony przez Pana temat z naszymi biznesowymi partnerami.

Na koniec, prezes Włoszek podziękował za wszystkie głosy, które pojawiły się w dyskusji pod facebookowym wpisem radnego.

Inf. i foto: Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje