poniedziałek, 9 maja 2022 19:46

Kraków: Tragiczny finał wypadku na Zakrzówku

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Tragiczny finał wypadku na Zakrzówku

Dwójka młodych ludzi spadła w nocy z soboty na niedzielę ze skał w kamieniołomie na Zakrzówku. Niestety wypadek zakończył się tragicznie.

Jak informowaliśmy 20-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę spadli ze skał na Zakrzówku. Kobieta wpadła do wody, a mężczyzna na półkę skalną, około 10 m. Dzięki szybkiej akcji 5 jednostek straży pożarnej, w tym grupy wysokościową z JRG 3 i zastępu wodnego z JRG 4 Kraków kobieta została podjęta z wody, a mężczyzna wydobyty z półki, na którą upadł. Oboje zostali przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego i znaleźli się w szpitalu. Niestety, 20-latka po kilku godzinach zmarła. Mężczyzna w ciężkim stanie walczy w szpitalu o życie.

Wejście na teren Zakrzówka jest zabroniony. Prowadzone są tutaj prace budowlane temu po zakończeniu których powstanie tu kąpielisko oraz centrum sportów wodnych. Z tego względu, mimo że to bardzo popularny obszar spacerowy, teren nie jest kontrolowany przez policję. – W poprzednich latach były prowadzone tam patrole, prowadzone też były okresowo patrole wodne, natomiast w tym momencie jako, że to jest plac budowy, to już odpowiada za ten rejon zarządca – powiedział Radiu Kraków Piotr Szpiech, rzecznik Komendy Miejskiej Policji. Służby miejskie apelują o przestrzeganie zakazu i niewchodzenie na teren Zakrzówka ze względów bezpieczeństwa. Ale odnosi to marny skutek. Mimo, że cały zalew jest ogrodzony, wejście na jego teren nie stanowi większego problemu. Siatki są ciągle rozrywane i powstają nowe przejścia. Jak powiedziała Radiu Kraków Barbara Kazimierowicz z Zarządu Zieleni Miejskiej, tak musiało być też w tym przypadku. – To miejsce jest jeszcze ze starym ogrodzeniem i na pewno, żeby się tam dostać, musiał nastąpić jakieś akt wandalizmu – mówi. W Przyszłości ma tam powstać balustrada, ale nie będzie ona szczelnym ogrodzeniem. – Będziemy przestrzegać, żeby nie przekraczać tej bariery balustrady. Liczymy na to, że mieszkańcy, zdroworozsądkowo podejdą do zagrożenia, które tam występuje – mówi Kazimierowicz.

fot: JRG4 Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje