środa, 2 września 2020 15:26

Kraków: Wzmożone patrole na Kazimierzu

Autor Justyna Niemiec
Kraków: Wzmożone patrole na Kazimierzu

W ubiegły piątek i sobotę, policjanci z krakowskiej drogówki przeprowadzili wzmożone patrole na terenie dzielnicy Kazimierz. W trakcie działań nie obyło się bez konsekwencji w postaci wniosków o ukaranie do sądu czy mandatów karnych.

28 i 29 sierpnia, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili działania prewencyjne, mające na celu ograniczenie łamania przepisów drogowych w rejonie Kazimierza. Powodem tego były ciągle pojawiające się sygnały związane z nieprzestrzeganiem określonych zasad.

W wyniku podjętych interwencji m.in. za niestosowanie się do obowiązującego oznakowania czy też zakazów zatrzymywania się lub postoju, mundurowi skierowali 79 wniosków o ukaranie kierowców do sądu. Ponadto przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt kontroli drogowych, w wyniku których na kierujących pojazdami nałożono 12 mandatów karnych. Wobec 13 interweniujący policjanci zastosowali pouczenia.

Podczas działań skontrolowano też 4 motocyklistów, na których nałożono 3 mandaty karne. Dwóch kierowców jednośladów poruszało się bez wymaganych uprawnień do kierowania tymi pojazdami, natomiast jednemu zatrzymany został dowód rejestracyjny. Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

Info i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka