środa, 16 lutego 2022 09:48

Kraków: Zaatakował współlokatora nożem, bo ten... źle umył naczynia

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Zaatakował współlokatora nożem, bo ten... źle umył naczynia

9 lutego (środa) około godziny 19:30 dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące kłótni pomiędzy współlokatorami, do której doszło w jednym z mieszkań w okolicy Prądnika Białego.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Komisariatu Policji III w Krakowie. Po przybyciu, w mieszkaniu zastali 36-latka, natomiast w innym zamkniętym pokoju znajdował się drugi 22-letni lokator wraz ze swoją dziewczyną. Para opuściła pokój dopiero w momencie kiedy usłyszeli, że policjanci są w mieszkaniu. Mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej między współlokatorami doszło do awantury, powodem której miały być… niedokładnie umyte naczynia przez młodszego lokatora.  

W pewnym momencie 36-latek złapał nóż kuchenny, zaatakował młodszego współlokatora kilkukrotnie raniąc go w rejonie klatki piersiowej. Po krótkiej szarpaninie 22-latkowi oraz jego dziewczynie udało się uciec do jednego z pomieszczeń, w którym się zamknęli, a następnie telefonicznie wezwali policję. W trakcie oczekiwania napastnik miał dobijać się do pokoju i grozić parze pozbawieniem ich życia.

– W trakcie policyjnej interwencji 36-latek był wyraźnie pobudzony, agresywny i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali 36-latka, który przewieziony został do pobliskiego komisariatu. 22-latek nie potrzebował pomocy medycznej, a odniesione rany nie zagrażały jego życiu.

– relacjonuje policja.

Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i kierowania gróźb karalnych pod adresem partnerki 22-latka oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. 11 lutego (piątek) sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza w Krakowie, zastosował wobec 36-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot.: Wikimedia Commons/Pawel Swiegoda

Kraków

Kraków - najnowsze informacje