czwartek, 16 września 2021 10:35

Kraków. Zamiast na bazarki, trafią do spalarni. 800 tys. "lewych" papierosów

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zamiast na bazarki, trafią do spalarni. 800 tys. "lewych" papierosów

Policjanci z Krakowa zatrzymali 63-latka, który przewoził blisko 800 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły na rynek naraziłyby Skarbu Państwa na utratę blisko miliona złotych.

W wyniku działań operacyjnych kryminalni z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili, iż do Krakowa zaplanowany jest transport hurtowej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy, które będą potem sprzedawane na placach targowych. Ustalono, że mają być przewożone konkretnym dostawczym citroenem.

10 września br. kryminalni patrolując rejon Jerzmanowic zauważyli poszukiwany samochód. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli i jak się okazało znaleźli w nim blisko osiemset tysięcy sztuk „lewych” papierosów. Przewoził je 63-latek. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

fot. KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje