wtorek, 15 października 2019 12:27

Kraków. Zasnął podczas włamania. Policja skuła go w łóżku

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zasnął podczas włamania. Policja skuła go w łóżku

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech włamywaczy nieudaczników. Jeden z nich zasnął „na robocie”.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie. Do dyżurnego Komisariatu Policji I w Krakowie  zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że w jego mieszkaniu znajduje się obcy mężczyzna - śpiący w łóżku. Na miejsce przyjechali policjanci, na których czekało nie lada zadanie. Mężczyzna musiał być bardzo zmęczony, bo funkcjonariusze musieli podjąć kilka prób dobudzenia śpiocha. Gdy w końcu ocknął się – nie krył zaskoczenia widokiem policjantów. Jak się okazało, mężczyzna włamał się do mieszkania. Plądrując pokoje przygotował sobie worek, gdzie schował sprzęt AGD. Jednak zmęczenie nie dawało za wygraną gdyż była to kolejna zarwana nocka złodzieja „na robocie”.  Poprzedniej nocy włamał się bowiem do sąsiedniego mieszkania  (skąd skradł sprzęt wart prawie 1500 złotych).  Włamywacz  postanowił zatem chwilkę odpocząć, a tymczasem zmorzył go głęboki  sen.

64-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Okazało się również, że był on poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże z włamaniem. Recydywista usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem w recydywie i zarzut usiłowania kradzieży. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w lipcu, w centrum Krakowa, podejrzany wykorzystując moment, gdy sprzątaczka wyszła z jednego z mieszkań na wynajem, wszedł do środka i zabrał sprzęt AGD, który spakował do worka. Sprzątaczka natknęła się na niego gdy wychodził z mieszkania, odebrała mu skradzione rzeczy, a mężczyzna zbiegł - niestety sprzątaczka nie powiadomiła wówczas Policji. 64-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa zaległą karę pozbawienia wolności.

Śledczy z I Komisariatu Policji w Krakowie  ustalili i zatrzymali również  dwóch innych włamywaczy, którym noga się podwinęła podczas włamania. Pod koniec lipca mężczyźni próbowali się włamać do kilku mieszkań w centrum Krakowa. Jednak ich działania zakończyły się fiaskiem – w każdym przypadku zabezpieczenie mieszkania przerosło ich siły. W jednym przypadku w akcie bezsilności zdewastowali drzwi do mieszkania. Policjanci przez długi okres nie mogli namierzyć sprawców. Przełom nastąpił kilka dni temu. Okazało się, że to dwaj 18-letni warszawiacy, którzy będąc w Krakowie na koncercie muzycznym, zdesperowani brakiem gotówki postanowili zarobić włamując się do krakowskich mieszkań. Gdy ich plan się nie powiódł wrócili do Warszawy. Tam jeden z nich został zatrzymany  przez krakowskich śledczych i usłyszał zarzuty usiłowania włamania i uszkodzenia mienia. Drugi usłyszy zarzuty dopiero po opuszczeniu zamkniętego zakładu, w którym przebywa na odwyku narkotykowym.  Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. KMP w Krakowie, foto: pixabay.com

Kraków - najnowsze informacje