poniedziałek, 22 maja 2023 12:47

Kraków zostanie bez poczty całodobowej. Tracą m.in. adwokaci i radcy prawni

Autor Mirosław Haładyj
Kraków zostanie bez poczty całodobowej. Tracą m.in. adwokaci i radcy prawni

Z dniem 1 czerwca jedyny całodobowy punkt Poczty Polskiej w Krakowie będzie czynny jedynie do godziny 20:00.

Mieszczący się przy ul. Lubicz 4 punkt jest jedynym całodobowym urzędem w Krakowie czynnym przez siedem dni w tygodniu. Z jego usług korzystają m.in. adwokaci i radcy prawni. Zgodnie z decyzją Poczty Polskiej, od 1 czerwca godziny pracy punktu zostaną skrócone do godziny 20:00. Pracownicy poczty argumentują swoją decyzję faktem, że otwarcie punktu w godzinach nocnych jest po prostu nieopłacalne.

Decyzja spotkała się z protestem ze strony adwokatów i radców prawnych. Ci donoszą, że dzięki temu urzędowi mogą składać pisma procesowe w terminie.

– W wyniku tej decyzji kilka tysięcy profesjonalnych pełnomocników procesowych, tj. adwokatów i radców prawnych zostanie pozbawionych – wypracowanej przez lata udanej współpracy z Pocztą Polską S.A. – możliwości zachowania dotychczasowej praktyki w zakresie składania pism procesowych, zgodnie z zasadami obliczania terminów procesowych wskazanymi w Kodeksie Postępowania Cywilnego oraz Kodeksie Postępowania Administracyjnego. Nadmieniamy ponadto, że terminowe nadanie urzędowych i procesowych pism i możliwość ich złożenia do godz. 24 leży zarówno w interesie wymiaru sprawiedliwości, bezpieczeństwa obrotu prawnego, jak i rzeszy obywateli

– napisano w oświadczeniu Krakowskiej Izby Adwokackiej i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie skierowanym do dyrektora regionalnego Poczty Polskiej.

Fot.: Wikipedia (Autorstwa burts - photo taken by burts, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=844968)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka