wtorek, 2 lipca 2024 05:09

Krakowianie ruszyli do zoo, strażnicy za nimi. Ile mandatów wystawili w miniony weekend?

Autor Mirosław Haładyj
Krakowianie ruszyli do zoo, strażnicy za nimi. Ile mandatów wystawili w miniony weekend?

W miniony weekend (29-30 czerwca) strażnicy miejscy odnotowali 68 wykroczeń wśród osób podróżujących do krakowskiego ogrodu zoologicznego. 41 interwencji zakończyło się mandatami.

Krakowskie zoo jest jednym z ulubionych kierunków krakowian i turystów podróżujących do stolicy Małopolski. Także w miniony weekend (29-30 czerwca) wiele osób postanowiło odwiedzić ogród zoologiczny.

Niestety, patrolujący okolice strażnicy miejscy w ciągu dwóch dni odnotowali 68 wykroczeń, a 41 interwencji zakończyło się mandatami.  

– Przypominamy! Pod samo ZOO można dojechać komunikacją miejską (linia 134). Dojazd samochodem w to miejsce wiąże się z pewnymi ograniczeniami i może odbywać się na dwa sposoby:- od ul. Księcia Józefa – wówczas trzeba skręcić w Aleję Wędrowników i tam można zostawić auto na ogólnodostępnym parkingu i resztę trasy pokonać pieszo,- od ul. 28 Lipca 1943, a później ul. Leśną, aż do Kukułczej, gdzie znajduje się parking na ok. 480 miejsc. Pozostałą część trasy, ok. 1 km, również trzeba pokonać pieszo. Co ważne, na początku ul. Leśnej znajduje się tablica informująca o liczbie wolnych miejsc na parkingu. Uwaga! Zaraz za parkingiem przy ul. Kukułczej znajduje się znak zakazu ruchu w obu kierunkach, który obowiązuje w weekendy! - przypominają krakowscy strażnicy miejscy.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka