czwartek, 14 lipca 2022 11:35

Pokazy, leśny piknik i spotkanie z Nelą Małą Reporterką, czyli krakowskie ZOO zaprasza na Dni Otwarte! Znamy szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Pokazy, leśny piknik i spotkanie z Nelą Małą Reporterką, czyli krakowskie ZOO zaprasza na Dni Otwarte! Znamy szczegóły

Dni Otwarte w krakowskim ZOO zaplanowano na 19 i 20 lipca. Organizatorzy przygotowali dla ich uczestników moc atrakcji, m.in. pokazy karmienia zwierząt, spotkanie z Nelą Małą Reporterką i ognisko.

Na uczestników Dniu Otwartych, które zaplanowano na 19 i 20 lipca, czeka moc atrakcji. Przewidziano je zarówno w Ogrodzie Zoologicznym, jak na pobliskiej Polanie Wobra.

– W ZOO zapraszamy na pokazy karmienia zwierząt, spotkania z opiekunami zwierząt, ponadto wystawa owadów egzotycznych i wielkich ślimaków, wystawa zakazanych pamiątek, koncerty zespołu peruwiańskiego Los Companieros, malowanie buziek i konkursy rysunkowe. Prosimy o zachowanie biletów wstępu do ZOO! Bilety te uprawniają do pobrania na Polanie Wobra kiełbasek na ognisko. Od godz. 11:30 rozpocznie się tam leśny piknik. Czekać na Was będą m.in. punkty gastronomiczne, darmowe dmuchane zamki i zjeżdżalnie, pokazy baniek mydlanych, prezentacje naszego Projektu Kondor, peruwiańska muzyka. Na wieczór zaplanowaliśmy Kino Letnie z fantastycznym filmem "Duch Śniegów".
Na załączonej ulotce zobaczcie godziny atrakcji Dni Otwartych

– opowiadają organizatorzy.

Na 19 lipca (godz. 15:00) na Polanie Wobra zaplanowano spotkanie z Nelą Małą Reporterką z okazji premiery jej najnowszej książki „Nela na tropie szopów praczy”.

– Poznamy opowieści o szopach praczach, które zamieszkały w polskich lasach, ale nie tylko... bo wyruszymy z Nelą w podróż dookoła świata – przez morskie głębiny, australijski busz oraz chłodną Tasmanię.  Dolecimy też do Ameryki Południowej i poznamy narażone na wyginięcie kondory wielkie, które przy współpracy z argentyńskimi naukowcami mają być reintrodukowane przez ogród zoologiczny w Krakowie, w ich naturalne środowisko w Argentynie. Książki Neli będą dostępne na stoisku wydawcy podczas spotkania autorskiego. Książki będą już podpisane przez Nelę

– informują pracownicy ZOO.

Dodatkowo podczas Dni Otwartych pracownicy ZOO wyjaśnią, o co chodzi w "Projekcie kondor". 19 i 20 lipca będzie można także usłyszeć „Los Companieros”.

– To zespół indiański specjalizujący się w koncertach muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego. Muzyka Andyjska to tradycyjna muzyka z krajów andyjskich, Peru, Boliwii i Ekwadoru. W Europie jest również znana jako muzyka indiańska lub muzyka peruwiańska. Nie zabraknie piosenki El Condor Pasa, czyli Lot kondora i innych piosenek folkloru peruwiańskiego, bądź tradycyjnych utworów z Ameryki Południowej. Kolorowe poncza i andyjskie instrumenty to prawdziwy koncert z Peru. Peruwiańskie rytmu usłyszycie zarówno w ZOO jak i na Polanie Wobra

– przekazują organizatorzy.

Wejście do ZOO w czasie Dni Otwartych będzie płatne, ale wszystkie dodatkowe atrakcje (spotkanie z Nelą Małą Reporterką, koncerty, wystawy, prelekcje, animatorzy, dmuchane zamki i Kino Letnie) będą gratis! Dodatkowo, każda osoba, która na Polanie Wobra przedstawi bilet wstępu do ZOO z dnia 19 i 20 lipca - otrzyma kiełbaskę na ognisko!

Inf. i foto: ZOO

Kraków

Kraków - najnowsze informacje