środa, 26 sierpnia 2020 11:31

Krytyczny stan Julii Tymoszenko po zakażeniu koronawirusem

Autor Mirosław Haładyj
Krytyczny stan Julii Tymoszenko po zakażeniu koronawirusem

O stanie ukraińskiej polityk poinformował Wadym Iwczenko, deputowany partii byłej premier.

O zakażeniu byłej premier poinformowano w niedzielę, 23 sierpnia.

Julia Tymoszenko zarażona koronawirusem. Jest w ciężkim stanie
U byłej premier Ukrainy, a obecnie posłanki do parlamentu, Julii Tymoszenko zdiagnozowano koronawirusa. Jej stan ocenia się jako ciężki. Informacje o tym przekazała Maryna Soroka, rzeczniczka opozycyjnej partii Batkiwszczyna, której Tymoszenko jest liderem. Jak poinformowała Soroka, była premier m…

Informacje o zakażeniu przekazała Maryna Soroka, rzeczniczka opozycyjnej partii Batkiwszczyna, której Tymoszenko jest liderem. Jak informowała, była premier ma bardzo wysoką gorączkę - 39 °C. Nie wiadomo, gdzie i kiedy doszło do zakażenia.

Dzisiaj fatalne informacje o stanie zdrowia Tymoszenko na antenie telewizji Ukraine.24 przekazał Wadym Iwczenko, deputowany Batkiwszczyny. Jak powiedział, Tymoszenko nie jest podłączona do respiratora.

– Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszelkie kroki, aby wentylować jej płuca, ale to nie jest respirator. To inne urządzenia, których używa się w tego typu przypadkach – powiedział Wadym Iwczenko

Do tej pory na Ukrainie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 110 tys. 85 osób, a 2 tys. 354 chorych zmarło od początku pandemii. Dziś odnotowano 1 670 przypadków zakażenia koronawirusem.

koronawirus najnowsze informacje

Fot.: By Vadim Chuprina - Praca własna, CC BY-SA 4.0,

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje