poniedziałek, 25 kwietnia 2022 14:18

Ksiądz z Gorlic biskupem w Ekwadorze

Autor Patryk Trzaska
Ksiądz z Gorlic biskupem w Ekwadorze

Papież Franciszek mianował pochodzącego z Gorlic księdza Krzysztofa Kudławca biskupem diecezji Daule w Ekwadorze. Jest to duże wyróżnienie dla duchownego, który pochodzi z Gorlic.

Ksiądz Krzystof Kudławiec to 52-letni duchowny pochodzący z Gorlic (ur. 19 września 1969 roku). Studiował teologię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (dzisiejszy Uniwersytet Papieski w Krakowie przyp. red.), natomiast święcenia kapłańskie w 1995 roku.

W latach 1995-1998 pełnił rolę wikariusza parafii pw. Św. Michała Archanioła w Nockowej (województwo podkarpackie). Od roku 1998 do 2000 był wikariuszem parafii katedralnej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie, a w latach 2001/2002 był w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowując się do posługi misyjnej.

Daule - Ekwador/ mapa: OpenStreetMap

W 2002 roku duchowny wyjechał do Ekwadoru, gdzie jego zadaniem była organizacja IX Krajowego Kongresu Misyjnego w Portoviejo. Z kolei w ostatnim czasie pełnił rolę proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu, wikariusza biskupiego (zastępcy biskupa) i dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji Portoviejo.

22 kwietnia ks. Krzysztof Kudławiec został mianowany przez Papieża Franciszka biskupem Daule w Ekwadorze.

fot. Diecezja Rzeszowska

Gorlice - najnowsze informacje