wtorek, 19 stycznia 2021 12:49

Książ Wielki: Nową obwodnicą można już jeździć

Autor Mirosław Haładyj
Książ Wielki: Nową obwodnicą można już jeździć

Po dokonaniu odbioru otwarto dla ruchu nową obwodnicę Książa Wielkiego, prowadzącą od Zygmuntowa z ominięciem Wielkiej Wsi do drogi krajowej nr 7.

Droga skraca kierowcom drogę, a mieszkańcom poprawia warunki życia. Przede wszystkim jednak zapewnia bezpieczeństwo przechodniom, bo stara droga prowadząca przez Wielką Wieś jest nie tylko wąska i kręta, ale dodatkowo biegnie w Książu Wielkim obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Inwestycję prowadzoną przez Starostwo Miechowskie – gdyż zrealizowano ją na drogach powiatowych biegnących od Moczydła przez Krzeszówkę, Książ Mały i Zygmuntów – sfinansowano w dużej części ze środków unijnych oraz solidarnej dopłaty powiatu i gminy. Warto przypomnieć, iż inicjatorem tej ważnej dla mieszkańców budowy był wójt Marek Szopa, który już 10 lat temu wystąpił z projektem obwodnicy mającej prowadzić ruch ciężkich samochodów do i z węzła Książ na planowanej drodze szybkiego ruchu S7 z pominięciem Książa Wielkiego oraz Wielkiej Wsi. Nie zapomniano przy tym o rolnikach, bo wzdłuż nowej trasy biegnie droga serwisowa skąd prowadzą wjazdy do pól.

Na skrzyżowaniu ze starą drogą w Zygmuntowie auta jadące obwodnicą mają oczywiście pierwszeństwo. Podobnie jest wjeżdżając na obwodnicę od strony Zygmuntowa. Wkrótce na starej drodze przez Wielką Wieś staną znaki zakazujące wjazdu ciężkim pojazdom.

Fot. i inf.: UG Książ Wielki

Miechów - najnowsze informacje