środa, 27 listopada 2019 15:53

Książ Wielki. Świętowano jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

Autor Mirosław Haładyj
Książ Wielki. Świętowano jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

Złote gody, czyli jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego obchodziło w tym roku czternaście par w Gminie. Z tej okazji Prezydent RP uhonorował je przyznanymi im na tę okoliczność medalami. Świętowało również sześć par, które obchodziło jubileusz 60 lat małżeństwa, zwany godami diamentowymi.

Na uroczystości zorganizowanej w piątek 22 listopada jubilatom przekazano odznaczenia oraz prezenty ufundowane przez Gminę. Te pierwsze wręczył wójt Marek Szopa, a drugie przewodniczący Rady Gminy Henryk Huma wraz z Anną Gniewek z Urzędu Gminy, która była organizatorką uroczystości.

Przed toastem za pomyślność, wójt Marek Szopa złożył Jubilatom serdeczne gratulacje i życzył dalszych długich lat wspólnego pożycia małżeńskiego oraz dobrego zdrowia. W chóralnym odśpiewaniu tradycyjnych „Stu lat” pomagały panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Książu Wielkim, którym akompaniował na akordeonie Wiesław Kopeć. Książowskie gospodynie zadbały zarówno o artystyczną, jak i „gastronomiczną” stronę jubileuszowego spotkania przygotowując dekoracje i (przede wszystkim) zastawione słodkimi wypiekami stoły.

Na program artystyczny złożyły się pieśni, deklamacje i krótkie, żartobliwe skecze. Zaśpiewano kilka znanych szlagierów na czele z „Serca dwa, serduszka małe dwa”. Najbardziej wzruszający był wystep solo pani Zdzisławy Nakoniecznej, która wykonała utwór „Wielka miłość”. Na koniec występu, w imieniu zespołu, gratulacje zaproszonym parom złożyła pani prezes KGW Barbara Zyguła.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili:

Ewa i Franciszek Baranowie, Marianna i Witold Bednarscy, Teresa i Edward Ciekałowie, Eugenia i Lucjan Gołębiowie, Maria i Janusz Grabowscy, Stanisława i Kazimierz Grzywnowie, Józefa i Edward Krzelowscy, Krystyna i Jan Kuca, Barbara i Zygmunt Oczkowiczowie, Barbara i Wiesław Paterkowie, Jadwiga i Hieronim Skalbmierscy, Barbara i Marek Szafrańscy, Mirosława i Krzysztof Szostakowie, Wanda i Albin Żelaśkiewiczowie

Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili:

Marianna i Józef Ciastoniowie, Marianna i Włodzimierz Jagiełkowie, Otolia i Marian Kowalscy, Genowefa i Alfred Krochmalowie, Halina i Józef Maślągowie, Irena i Józef Musiałowie.

Fot. i inf.: UG Książ Wielki

Miechów - najnowsze informacje