sobota, 12 marca 2022 07:16

Laboratoria Przyszłości już działają w Gminie Myślenice

Autor Marzena Gitler
Laboratoria Przyszłości już działają w Gminie Myślenice

Zajęcia z robotyki, lutowanie na edukacyjnych stacjach lutowniczych, drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery, czy sprzęt multimedialny z wykorzystaniem kamer VR - to nowoczesne urządzenia wykorzystywane w Laboratoriach Przyszłości.

Każda szkoła podstawowa w Gminie Myślenice otrzymała środki na zakup sprzętów tego typu, a program Ministerstwo Edukacji i Nauki ma pozwolić uczniom na wyrównanie szans i lepszy rozwój technicznych zdolności, doskonaląc swoją wiedzę w praktyce. Łącznie do osiemnastu gminnych podstawówek trafiło dofinansowanie w kwocie blisko 1,5 mln zł.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach z wykorzystaniem nowych urządzeń sfinansowanych z programu Laboratoria Przyszłości wizytowali burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG Myślenice Małgorzata Ciemińska oraz przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Małgorzata Jaśkowiec.

Myślenice - najnowsze informacje