czwartek, 4 lipca 2019 11:26

Lachowice. W II Wielkim Meczu Charytatywnym wygrali niepełnosprawni [ZDJĘCIA]

Autor Mirosław Haładyj
Lachowice. W II Wielkim Meczu Charytatywnym wygrali niepełnosprawni [ZDJĘCIA]

29 czerwca 2019 r. o godz. 15:00 w Lachowicach na tamtejszym boisku sportowym został rozegrany II Wielki Mecz Charytatywny.  Gospodarze, drużyna LKS-u Lachy Lachowice przegrała 0:2 z MKS-em Babia Góra Sucha Beskidzka. Podczas wydarzenia, mającego na celu pozyskanie środków dla osób niepełnosprawnych z regionu, zebrano kwotę 2360 złotych.

Piękna, słoneczna pogoda, sprzyjała piłkarskiemu pojedynkowi. Pomimo tego, że mecz był rozgrywany charytatywnie, na murawie nie tyło tego widać. Obie drużyny wyszły na boisko zmotywowane, a ich ambicja i waleczność sprawiły, że liczna publika zgromadzona na trybunach mogła cieszyć się zaciętą, sportową rywalizacją. Choć wynik, którym zakończyło się 90 minut piłkarskich zmagań, był korzystniejszy dla gości z Suchej Beskidzkiej, to jednak nie odzwierciedla on tego, co działo się na boisku. Swoje okazje mieli zawodnicy jednej i drugiej drużyny, ale większą skutecznością tego dnia dysponowali zawodnicy MKS-u i to oni zostali zwycięzcami II Wielkiego Meczu Charytatywnego.

Wszyscy, którzy zjawili się w minioną sobotę na miejscu imprezy mogli cieszyć się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także szeregiem atrakcji przygotowanych specjalnie na rodzinny piknik. Wśród nich znalazł pokaz wyszkolenia służbowego psa policyjnego, istniała także możliwość zobaczenia jak wygląda wnętrze i wyposażenie ambulansu ratunkowego. W specjalnie przygotowanym punkcie kontroli chętne osoby mogły zmierzyć swoje podstawowe parametry życiowe. Wśród młodszych największym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa, na której mogli spróbować swoich umiejętności mierząc się z kilkumetrową ścianą, pod okiem ratowników beskidzkiej grupy GOPR.

Na pikniku nie zabrakło przekąsek prosto z grilla oraz kawiarenki w której można było spróbować słodkich specjałów domowej roboty. Wśród osób, które zakupiły los na loterii fantowej, rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Prezes lachowickiego Koła PCK i zarazem sołtys Lachowic, pan Grzegorz Krawczyk cieszył się z udanej imprezy, która, jak zaznaczył, byłaby niemożliwa bez pomocy ludzi dobrej woli. – Za pośrednictwem gazety Głosu Beskidzkiego i portalu Glos24.pl, pragnę serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do tego, że tę imprezę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Dziękuję osobom, które zajmowały się sprzedażą biletów wstępu, prowadzeniem loterii fantowej, nagłośnieniem, udostępnianiem ścianki wspinaczkowej, pokazem wyposażenia ambulansu medycznego oraz pokazem wyszkolenia psa policyjnego. Dziękuję panu Arturowi za uświetnienie naszej imprezy pięknym śpiewem i graniem. Dziękuję panu Piotrowi, który mimo obiektywnych trudności zdołał dotrzeć na naszą imprezę i uświetnić ją swoją barwną gwarą góralską. Szczególnie dziękuję pani Annie, która wraz z rodzinami osób niepełnosprawnych zorganizowała fanty, smaczne ciasta domowe, gorące kiełbaski i napoje. Dziękuję bardzo prezesowi LKS Lachy Lachowice panu Krzysztofowi - współorganizatorowi dzisiejszego meczu. Gorąco dziękuję wszystkim zawodnikom i kibicom, którzy tak licznie przybyli. To dzięki państwa ofiarności Koło PCK w Lachowicach zebrało, ze sprzedaży biletów, losów i datków do puszek PCK, łącznie kwotę 2360 złotych. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję – powiedział pan Grzegorz.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z meczu i pikniku.

Fot. i inf.: Grzegorz Krawczyk

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje