niedziela, 28 sierpnia 2022 16:40

[ZDJĘCIA] Łącko: Duży pożar. Na miejscu 8 zastępów straży

Autor Tomasz Stępień
[ZDJĘCIA] Łącko: Duży pożar. Na miejscu 8 zastępów straży

Aż 8 zastępów straży pożarnej wyjechało do pożaru budynku gospodarczego i mieszkalnego, który wybuchł w sobotę, 27 sierpnia o godzinie 14.54 w Łącku w powiecie nowosądeckim.

Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, strażacy objęte pożarem było poddasze budynku gospodarczego oraz występowało duże zadymienie w części mieszkalnej budynku jednorodzinnego. Właściciel odłączył zasilanie prądu przed przybyciem strażaków. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w obronie na zagrożoną część mieszkalną oraz prądu wody  w natarciu na sąsiedni budynek gospodarczy. Po przybyciu na miejsce następnych zastępów podano kolejne prądy wody w natarciu. Wykonano otwory w poszyciu dachu aby dostać się do miejsca pożaru w części mieszkalnej oraz sprawdzono kamerą termowizyjną budynek zagrożony w celu wykluczenia rozprzestrzeniania się pożaru pod elewacją – relacjonują strażacy z PSP Nowy Sącz.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych prowadzono równocześnie  prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji poszycia dachowego budynku mieszkalnego oraz budynków gospodarczych. Po lokalizacji pożaru strażacy przystąpili do usunięcia spalonej konstrukcji budynku gospodarczego przy użyciu koparki. Znajdująca się na poddaszu słoma i trociny zostały przegrzebane i przelane wodą oraz złożone w bezpieczne miejsce. Wszelkie niebezpieczne elementy konstrukcyjne zostały rozebrane i złożone w bezpiecznym miejscu. Po ugaszeniu pożaru odsłoniętą konstrukcje dachu zabezpieczono przy użyciu plandek. Działania 8 zastępów i 36 strażaków trwały ponad pięć godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

fot: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje