niedziela, 6 grudnia 2020 12:44

Laser Soprano ICE - co czyni go tak skutecznym?

Autor Artykuł sponsorowany
Laser Soprano ICE - co czyni go tak skutecznym?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i najtrwalszą metodą usuwania owłosienia, która zyskała na popularności w ostatnich latach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mogą uporać się z nieestetycznymi włosami. Gdy zabiegi woskiem, wyrywanie depilatorem czy pęsetą nie przynoszą upragnionych efektów i nierzadko skutkują wrastającymi włosami lub podrażnieniami, chcąc uzyskać gładką skórę, warto zdecydować się na depilację polegającą na niszczeniu mieszków włosowych. Depilacja laserowa oznacza koniec takich problemów, zarówno zapobiega jak i usuwa już istniejące zapalenia mieszków włosowych, dając nam chwilę wytchnienia. Inwestycja w taką depilację usuwa wiele zmartwień i sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo sami ze sobą.

Nasz sprzęt i technika


Laser Alma Soprano Ice jest sprzętem medycznym, który w sposób profesjonalny usunie każdy rodzaj włosa. Laser wykorzystuje głowicę diodową, usuwającą ciemne i grube włosy, oraz głowicę Aleksandrytową - idealną dla włosów jasnych. U nas nie musisz się więc martwić o skuteczność zabiegu, ponieważ oba te rodzaje włosa są wychwytywane przez laser. (Nie jest mowa o włosach siwych, one nie zostaną wychwycone.)

Wbudowany w laser system chłodzący oraz technika "malowania po skórze" sprawiają, że zabieg jest bardziej skuteczny, a jednocześnie mniej bolesny. Technika ta polega na nie odrywaniu lasera od skóry - krótkie i pulsujące światło równomiernie podgrzewa tkanki, a chłodząca końcówka zmniejsza odczuwalność i niweluje ryzyko oparzeń. Pacjent może odczuwać lekkie, ale nie nieprzyjemne ciepło. Poza tym ta technika umożliwia czas relaksacji mieszka włosowego, co zwiększa skuteczność lasera.

Trwanie i systematyka zabiegu

Warto wspomnieć, że aby określone włosy zostały usunięte w całości i na stałe, minimalna seria to 6 zabiegów, wykonywanych najlepiej w okresie od 6 do 12 tygodni. Odstęp między zabiegami zależny jest od partii ciała, które są poddane działaniu lasera. Wzrost włosa dzieli się na 3 fazy: wzrostu, inwolucji i spoczynku. Usuwane są tylko w fazie wzrostu (czyli tak zwanego anagenu), zwykle jest to około 20% włosów. Ważna więc jest systematyczność wykonywania zabiegu, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie i w innym wypadku laser może nie wychwycić wszystkich włosów, co sprowadza się do niezadowolenia pacjenta z braku efektów.

W naszym salonie ilość partii na jakich wykonujemy depilację laserową jest dowolna. Można połączyć kilka zabiegów depilacyjnych w jeden i oszczędzić sobie czasu. Długość trwania zależy od wielkości powierzchni, na jakiej pracujemy. Zwykle trwa to od 5 do 40 minut.

Przeciwskazania, przygotowanie do zabiegu i zalecenia pozabiegowe


Przeciwskazań do wykonania zabiegu nie ma wiele. Są nimi wszelkie sytuacje związane z opalaniem: stosowanie samoopalaczy czy bronzerów, ale też zwykłe opalanie (również solarium). Kobiety w ciąży lub osoby chore na nowotwór, bielactwo i łuszczyce. Dwa tygodnie przed trzeba także odstawić wszelkie leki, które uwrażliwiają na światło oraz zioła o takim działaniu (np. nagietek albo dziurawiec). Należy także sprawdzić skład leków hormonalnych lub antydepresyjnych, które takowe mogą zawierać. Utrudnienia mogą także spowodować rany oraz silne rozstępy.

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać do zabiegu, wystarczy przed wizytą umyć i dokładnie ogolić zwykłą maszynką daną partię ciała. Ważne jest również, aby w okresie 4 tygodni wcześniej nie wyrywać włosów w żaden sposób. Należy więc unikać depilacji woskiem, kremem i depilatorem. Zakłócany jest wtedy cykl rozwojowy włosa i laser nie ma możliwości usunąć danych włosów. Dla osób bardziej wrażliwych, które boją się o uczucie dyskomfortu podczas zabiegu, istnieją specjalne kremy znieczulające do podania miejscowego (np. Emla). Wtedy nawet najbardziej czułe osoby niczego nie odczują i będą mogły cieszyć się gładką skórą. W dniu wizyty nie powinno się też stosować antyperspirantów.

Po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Mogą pojawić się malutkie strupki wielkości główki od szpilki oraz obrzęk około mieszkowy. Nie należy się jednak bać, skóra uspokaja się do 2-3 dni i niepożądany efekt znika, nie pozostawiając po sobie śladu.
W czasie tygodnia lub dwóch od zabiegu powinniśmy powstrzymać się od sauny, opalania i bardzo gorących kąpieli. Niewskazane jest również używanie peelingu i preparatów, które w składzie mają alkohol, ponieważ mogą one uszkodzić wrażliwą skórę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do obejrzenia galerii "przed i po", w której widać uzyskane przez nasz laser efekty.


Zapraszamy na zabieg zarówno kobiety jak i mężczyzn. Depilacja laserem Alma Soprano Ice gwarantuje stałe efekty usunięcia owłosienia, jest on o wiele bardziej skuteczniejszy od innych, dzięki swoim dwóm głowicom. Kilka wizyt w naszym salonie w Krakowie lub Warszawie sprawi, że zapomnisz o trudach częstej depilacji i będziesz mógł już zawsze cieszyć się gładką i przyjemną w dotyku skórą.

Zabieg możesz wykonać w gabinecie J'adore Instytut w Warszawie lub Krakowie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje