środa, 9 września 2020 13:51

Leki na depresję dostępne nie tylko na receptę

Autor Głos 24
Leki na depresję dostępne nie tylko na receptę

Leczenie choroby afektywnej jednobiegunowej, popularnie nazywanej depresją, powinno odbywać się pod okiem lekarza psychiatry. Wiele osób unika jednak wizyty u specjalisty i sięga po apteczne leki na depresję. Choć nie załatwiają one problemu, łagodzą jego objawy, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej.

  1. Leki na depresję bez recepty - co można znaleźć w aptece?
  2. Jakie składniki można znaleźć w lekach na depresję?

Leki na depresję bez recepty pozwalają przetrwać okres, w którym pacjent oczekuje na wizytę u lekarza. Są również stosowane doraźnie w przypadku obniżonego nastroju i samopoczucia. Wiele z nich działa bardzo łagodnie, nie oznacza to jednak, że można ich bezkarnie nadużywać.

Leki na depresję bez recepty - co można znaleźć w aptece?

W aptece https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-depresje bez recepty można kupić wiele specyfików, których zadaniem jest łagodzenie objawów depresji. Wśród nich znajdują się więc środki o działaniu uspokajającym i te ułatwiające zasypianie. W asortymencie aptek dostępne są również medykamenty stabilizujące nastrój, a więc będące odpowiednikiem silnych środków, przepisywanych jedynie po konsultacji z lekarzem specjalistą.

Leki na depresję bez recepty należą głównie do grupy preparatów roślinnych i suplementów diety, które zawierają mieszankę składników aktywnych. Czytając ulotki wielu z nich można dowiedzieć się, że ich działanie polega głównie na redukowaniu zaburzeń nastroju, również w sytuacji napięcia przedmiesiączkowego lub menopauzy, i łagodzeniu stanu przygnębienia i apatii, a także zmniejszonej aktywności i krótkotrwałego pogorszenia się samopoczucia. Mogą wpływać także na łatwość podejmowania codziennych decyzji.

Jakie składniki można znaleźć w lekach na depresję?

Medykamenty dostępne w aptece bez recepty zawierają często wyciągi z roślin oraz witaminy, które mają wpływać na układ nerwowy przyjmującego je pacjenta. Wiele z tych składników jest powszechnie znanych, a należą do nich m.in.:

  • wyciąg z ziela dziurawca,
  • wyciąg z szafranu,
  • inozytol (witamina B8) i inne witaminy z grupy B,
  • L-tryptofan.

W większości przypadków składniki aktywne leków na depresję są bezpieczne dla zdrowia człowieka. Nie wywołują stanu uzależnienia, a więc można je odstawić w każdym momencie bez obawy o wystąpienie objawów abstynencji. Warto jednak pamiętać, że substancje te nie powinny być nadużywane, ponieważ w niektórych przypadkach mogą prowadzić do skutków ubocznych, dlatego przed użyciem środka na depresję dostępnego bez recepty, należy przeczytać ulotkę lub skonsultować się z farmaceutą.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje