środa, 21 lutego 2024 08:52

Zadbaj o wzrok — zamów okulary i zaplanuj wizytę u optyka

Autor Artykuł sponsorowany
Zadbaj o wzrok — zamów okulary i zaplanuj wizytę u optyka

Wybór odpowiednich okularów może znacząco poprawić jakość widzenia i zapobiec zmęczeniu. Nosząc źle dobrane okulary szybko przyzwyczajamy się do niewłaściwej mocy korekcji, co wpływa na ogólną kondycję oczu i nasze samopoczucie.

Warto badać wzrok, aby w porę wykryć, że nasze okulary są za silne lub za słabe. Jeśli posiadamy zbyt silne szkła korekcyjne, nasze oczy nie będą miały możliwości naturalnego skupienia, co może prowadzić do zmęczenia oczu i bólu głowy. Z drugiej strony, jeśli mamy zbyt słabe szkła korekcyjne, nasze oczy będą narażone na nadmierny wysiłek, próbując skupić się na obiektach.

Dlatego zachęcamy do regularnych wizyt w dobrym salonie optycznym, Konsultacje z optometrystą lub okulistą są niezbędne, aby utrzymać nasze oczy w dobrym stanie i zapewnić komfort w codziennym życiu.

Czy warto wykonywać badanie wzroku w salonie optycznym.

Zdecydowanie tak, w większości dobrych salonów optycznych można ustalić moc korekcji zarówno do okularów jak i soczewek kontaktowych. Badanie wzroku bezpośrednio u optyka, pozwala zdiagnozować większość problemów związanych z ostrością wzroku i komfortowym widzeniem.

Badanie wzroku do okularów  obejmuje:

  • Sprawdzenie ostrości wzroku
  • Kontrole współpracy obu oczu
  • Wykonanie testu na daltonizm
  • Badanie refrakcji
  • Wykrywanie astygmatyzmu
  • Pomiar rozstawu źrenic
  • Rekomendacje odpowiedniej konstrukcji soczewek okularowych
  • Wskazówki dotyczące higieny wzroku

Czy badanie u optometrysty jest wiarygodne ?

To częste pytanie, które zadają klienci naszego salonu. Jako wieloletni promotor zdrowego widzenia podam cztery najważniejsze argumenty:

Wiarygodne bo: Po wizycie w gabinecie każdy pacjent otrzymuje receptę na okulary z zapisanymi mocami korekcji.

Optometrysta to medyk, wyspecjalizowany w ustalaniu wartości refrakcji. Optometryści dobierają moce do okularów soczewek kontaktowych jak i uczestniczą w operacjach i zabiegach okulistycznych.

Wiarygodne bo:  Gabinet jest wyposażony w najnowszy sprzęt pomiarowy. Badanie wzroku za pomocą okularów i wyjmowanych szkiełek to już relikt przeszłości.

Aby wykonać testy precyzyjnie i bez zakłóceń, używamy cyfrowego foroptera, który umożliwia dostosowanie parametrów badania w czasie rzeczywistym. Szybkość pomiarów skraca czas trwania badania, co jest korzystne zwłaszcza dla osób, które odczuwają dyskomfort podczas dłuższych sesji badawczych.

Wiarygodne bo: Optometrysta pracujący w salonie optycznym bardzo dobrze zna szkła okularowe, na których pracuje.  Może zarekomendować odpowiednie rozwiązanie, na przykład soczewki progresywne lub okulary do komputera.

Wiarygodne bo: W Mozart Optyk udzielamy gwarancji adaptacji na wszystkie zakupione okulary. Warunkiem jest badanie wzroku wykonane w naszym gabinecie.

  • Wylicza Marcel Kozyro z salonu Mozart Optyk w Krakowie.

Badanie wzroku pod okulary — Zaplanuj wizytę.

Warto zaplanować wizytę, jest to wygodne zarówno dla pacjenta jak i osób pracujących w salonie optycznym.  Do naszego gabinetu można niezobowiązująco zarejestrować się przez stronę internetową: Wygodne badanie wzroku do okularów.

Przed wizytą warto zadbać, aby nasze oczy były wypoczęte. Badanie w godzinach wieczornych np. po pracy może mieć wpływ na dokładność pomiarów. Nie zapomnij wziąć ze sobą swoich starych okularów. Po wypełnieniu formularza pacjent ma możliwość odwołania wizyty lub zmiany terminu w linku wysłanym na maila.

Promocja: Badanie wzroku wykonujemy za darmo, przy zakupie okularów.

Jeżeli potrzebujesz dobrego optyka, Nasze salony optyczne znajdziesz w Krakowie, Jaworznie, Żywcu i Kalwarii Zebrzydowskiej — serdecznie zapraszamy.

Warto doczytać:
https://glosseniora.pl/2024/01/05/potrzebne-okulary-sprawdz-gdzie-zrobisz-bezplatne-badanie-wzroku-w-krakowie/glosseniora.pl/2024/01/05/potrzebne-okulary-sprawdz-gdzie-zrobisz-bezplatne-badanie-wzroku-w-krakowie

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka