wtorek, 22 czerwca 2021 09:12

Licytowanie aut powypadkowych

Autor Artykuł sponsorowany
Licytowanie aut powypadkowych

Różnego rodzaje aukcje mają już długą historię. Pierwsze odbywały się bowiem przed kilkoma stuleciami. Dziś również cieszą się popularnością, a dużą w tym zasługę ma Internet. Nie musimy bowiem stawiać się osobiście na miejscu, gdzie licytowane są interesujące nas przedmioty, lecz zrobimy to bez wychodzenia z domu, wykonując zaledwie kilka kliknięć. I w taki sposób trafia do nas wiele rozmaitych dóbr materialnych. Dotyczy to zarówno drobnych przedmiotów, jak i zdecydowanie większych – na przykład samochodów powypadkowych.

Nowe czy nawet używane samochody nierzadko są dość kosztowne. Dlatego Polacy raczej rzadko wymieniają auta na nowsze. Chętniej to robią, kiedy jest okazja nabycia pojazdu w całkiem rozsądnej cenie. I takie propozycje spotykane są na przeróżnych aukcjach samochodowych. Organizowane są przez różnorodne podmioty. Swoją flotę wyprzedaje na przykład wojsko czy policja. Nie brakuje samochodów powypadkowych z firm ubezpieczeniowych. Skąd pochodzą te auta? Głównie z wypadków, w jakich uczestniczyli klienci ubezpieczalni. Kiedy szkody okazują się na tyle duże, że nie opłaca się finansować naprawy pojazdu, wówczas właściciel ubezpieczonego auta otrzymuje rekompensatę pieniężną, a auto trafia do rąk firmy ubezpieczeniowej. Następnie wystawiane jest na aukcji.

Licytowane w ten sposób są również samochody w Szwajcarii czy innym zachodnioeuropejskim kraju. Mimo, że brały udział w wypadku, kolizji czy stłuczce, wciąż przedstawiają sobą dużą wartość. Zawieszenie często jest bez zarzutu, gdyż – przykładowo – Szwajcarzy poruszają się na nowoczesnych drogach, którymi można przemieszczać się bardzo płynnie – trasy różnią się więc nieco od polskich szos (dziurawych i wyboistych). Stąd też za rozsądną cenę można stać się właścicielem auta, które przy pomocy mechanika łatwo przywrócić do dobrego stanu, by móc się nim przemieszczać nawet na dalekie wyprawy.

Istnieje wiele portali, które pośredniczą w licytacjach. Odnosi się to również do aukcji zagranicznych. Po zarejestrowaniu na stronie i wejściu w odpowiednią zakładkę (np. “Aukcje pojazdów”) użytkownik Sieci ma możliwość zapoznania się z ofertą. Pokażą mu się aktualnie licytowane pojazdy wraz z czasem, który pozostał do zakończenia danej aukcji. Jeśli internauta kliknie w interesujące go auto, wtedy przejdzie na konkretną podstronę. Znajdzie na niej wiel einteresujących informacji, poza marką samochodu, także jego przebieg oraz opis sporządzony przez rzeczoznawcę.

Jeśli chcemy rywalizować w licytacji, wtedy przystępujemy najpierw w aukcji wewnętrznej. Gdy ją wygramy, wtedy firma pośrednicząca reprezentuje nas w zewnętrznym przetargu organizowanym przez firmę ubezpieczeniową.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje