wtorek, 13 kwietnia 2021 12:36

Limanowa. 33 psy przetrzymywane w makabrycznych warunkach. Były głodne i chore

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. 33 psy przetrzymywane w makabrycznych warunkach. Były głodne i chore

Głodne i chore, leżały we własnych odchodach. Taki los spotkał 33 psy, które przetrzymywane były w jednym pomieszczeniu na terenie domu jednorodzinnego w gminie Limanowa. Zwierzęta zostały odebrane właścicielom. Te w najgorszym stanie trafiły do lecznicy weterynaryjnej. Reszta do schroniska w Wielogłowach. Uwaga, artykuł zawiera drastyczne zdjęcia!

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami-Oddział w Krynicy-Zdrój informację o 40 psach, które miały być uwięzione w jednym z domów na terenie gminy Limanowa otrzymało 7 kwietnia. Interwencję podjęto natychmiast.

- Na miejscu zastaliśmy psy, które były przetrzymywane w dramatycznych warunkach! 33 psy przebywały w jednym pomieszczeniu! Bały się ludzi, chowały się za i pod meble, w meblach, w zlewie! Były chore, brudne, miały poprzerastane pazury, miały pchły, brudne uszy. Samice były ciężarne. Psy nie miały dostępu do wody, jedzenia, nie były szczepione i odrobaczane. Nie miały jednego suchego miejsca, na którym mogły się położyć, nie mówiąc o legowiskach. W pomieszczeniach było brudno, były liczne psie odchody, które leżały wszędzie, panował okropny smród, który w pewnych momentach uniemożliwiał interwencję. Pierwszy raz cieszyliśmy się, że mamy maseczki! Właściciele psów nie mieli dla nich żadnego jedzenia! - relacjonuje Towarzystwo.

Psy zostały odebrane właścicielom, którzy zrzekli się praw do nich. Te w najgorszym stanie trafiły do lecznicy weterynaryjnej. Reszta do schroniska w Wielogłowach.

- W związku z podejrzeniem pełnienia przez właścicieli przestępstwa znęcania się nad psami nasze Towarzystwo złożyło zawiadomienie w tym zakresie i będzie wykonywać uprawnienia (prawa) pokrzywdzonego w toczącym się postępowaniu – dodają przedstawiciele Towarzystwa.

Towarzystwo zaapelowało także o pomoc – potrzebna jest dobrej jakości karma, gdyż magazyn schroniska w Wielogłowach świeci pustkami. Dostawę można zamówić na adres Gminne Schronisko w Wielogłowach, Wielogłowy 350, 33-311 Wielogłowy,tel. 602521537 lub Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu, ul. Tłoki 24D, 33-300 Nowy Sącz.

fot. Facebook/Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami-Oddział w Krynicy-Zdrój

Limanowa - najnowsze informacje