wtorek, 20 kwietnia 2021 09:52

Limanowa. Miasto i powiat szykują wspólne przedsięwzięcie

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Miasto i powiat szykują wspólne przedsięwzięcie

Trwają uzgodnienia władz miasta Limanowa i powiatu limanowskiego dotyczące realizacji wspólnej inwestycji – budowy kompleksu sportowego przy ul. Kusocińskiego. Przy tzw. ścieżce zdrowia, na wysokości budynku I LO w Limanowej planowane jest powstanie kompleksu sportowego wraz z stadionem lekkoatletycznym, boiskiem piłkarskim i sześciotorową, okrężną bieżnią.

W ramach zadania powstać ma także boisko do koszykówki i dwa korty tenisowe. Wytyczone mają zostać również miejsca do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, koło do rzutu dyskiem i młotem, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku o tyczce, rzutnia do rzutu oszczepem oraz skocznia do skoku w dal i trójskoku. W ramach inwestycji planuje się wykonać trybuny – 960 miejsc zaplanowano na stadionie, a 160 miejsc – na trybunach dla sportowców.

W planach jest także budowa, obok kompleksu sportowego, budynków, w których mieścić się będą m.in. szatnie, łazienki i WC, pomieszczenia sędziów, gabinet lekarski oraz pomieszczenia techniczne, w tym magazyn na sprzęt. Do kompleksu dojechać będzie można ulicą Orkana. Na miejscu przewidziano powstanie parkingu, który będzie mógł pomieścić 60 samochodów oraz 3 autobusy.

Limanowa. Wesele mimo zakazu? Lokale skontrolowała policja
Do limanowskich funkcjonariuszy dotarło zgłoszenie, według którego w dwóch lokalach na terenie powiatu organizowane miały być przyjęcia weselne. Policjanci skontrolowali te obiekty.

Kompleks ma być wspólnym przedsięwzięciem miasta Limanowa oraz powiatu limanowskiego. Obecnie samorządy są na etapie uzgodnień co do realizacji zadania, czego efektem będzie porozumienie. Po zawarciu porozumienia i zatwierdzeniu koncepcji całej inwestycji zlecone zostanie opracowanie właściwego projektu zadania. Środki na wykonanie prac projektowych oraz niezbędny 50-procentowy wkład własny potrzebny do realizacji inwestycji samorządy zabezpieczą po połowie, składając na zadanie wspólny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje