poniedziałek, 19 kwietnia 2021 11:10

Limanowa. Wesele mimo zakazu? Lokale skontrolowała policja

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Wesele mimo zakazu? Lokale skontrolowała policja

Do limanowskich funkcjonariuszy dotarło zgłoszenie, według którego w dwóch lokalach na terenie powiatu organizowane miały być przyjęcia weselne. Policjanci skontrolowali te obiekty.

Przyjęcia miały odbywać się w dwóch domach weselnych na terenie gminy Laskowa w ubiegłą sobotę (17 kwietnia). Policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia, udali się na miejsce.

- Oba zgłoszenia nie zostały potwierdzone, nie było tam żadnych zabaw – tłumaczy w rozmowie z naszą redakcją asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

Przypomnijmy, obowiązujące obecnie obostrzenia nie zezwalają na organizację wesel. Tracą nie tylko domy weselne, ale też tysiące małych przedsiębiorców, jak konsultanci ślubni, dekoratorzy, artyści, fotografowie, barmani czy firmy cateringowe.

Wciąż nie wiadomo kiedy wróci możliwość organizacji przyjęć weselnych. Być może będą one mogły być organizowane już od maja, pod tzw. chmurką.

W maju wrócą wesela? „Mam bardzo dużą nadzieję”
W Polsce od połowy października obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji. Zamknięte pozostają restauracje, które posiłki mogą wydawać jedynie na wynos. Jak się okazuje, szansy wypatrywać można w nadchodzącym ociepleniu.
koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Limanowa - najnowsze informacje