środa, 24 marca 2021 10:10

Limanowa. Stok narciarski otwarty mimo zakazu. Skontrolowano ponad 40 miejsc

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Stok narciarski otwarty mimo zakazu. Skontrolowano ponad 40 miejsc

Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. - Po raz kolejny apelujemy o ich przestrzeganie - mówią. W trakcie kontroli w powiecie limanowskim ujawniono m.in. otwarty mimo zakazu stok narciarski.

W związku z pogarszająca się sytuacją epidemiczną od 20 marca obowiązują rozszerzone obostrzenia na terenie całego kraju. Być może już wkrótce lockdown zostanie jeszcze mocniej pogłębiony - wtedy zamknięte zostaną np. salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Dzisiaj potwierdzono bowiem 29 978 nowych zakażeń koronawirusem.

Podczas codziennej służby o zagrożeniach związanych z pandemią przypominają mieszkańcom policjanci. Interweniują także wobec osób, które nie stosują się do obowiązujących restrykcji. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej ujawnili 24 osoby niestosujące się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Skontrolowali również ponad 40 miejsc, które powinny zawiesić swoją działalność.

- Mundurowi ujawnili jeden działający stok narciarski. Wylegitymowali narciarzy oraz właściciela. Policjanci będą prowadzić postępowanie, które może zakończyć się skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie właściciela. Odrębne postępowanie w tej sprawie przeprowadzi sanepid, który może nałożyć na organizatora karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł - tłumaczy asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy KPP Limanowa.

Limanowski szpital zapowiada zniszczenie dokumentacji medycznej pacjentów
Szpital Powiatowy w Limanowej zniszczy dokumentację medyczną pacjentów. Chodzi o te osoby, które były leczone na oddziałach szpitalnych w 1998 roku.

- Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Wobec rosnącej fali zachorowań nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych kontroli - dodaje rzeczniczka.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/pixabay

Limanowa - najnowsze informacje