piątek, 7 stycznia 2022 14:29

Limanowa: Strzelał do robotników aby powstrzymać prace remontowe

Autor Tomasz Stępień
Limanowa: Strzelał do robotników aby powstrzymać prace remontowe

58-letniemu mężczyźnie z Krakowa nie podobał się remont lokalnej drogi w gminie Limanowa. Najpierw próbował powstrzymać prace kładąc się na przed maszynami budowlanymi. Gdy to nie dało rezultatów, zaczął strzelać do robotników.

W środę 5 stycznia po południu, dyżurny limanowskiej komendy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy, do pracowników remontujących lokalną drogę ktoś strzela. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do robotników ktoś strzelał z wiatrówki, z okna pobliskiego domu. Mężczyzna widząc policjantów próbował uciec z bronią z budynku.

Mundurowi zatrzymali i obezwładnili agresora jeszcze na jego posesji. – Jak się okazało, był to 58-letni mieszkaniec Krakowa, który użytkuje tu dom należący do rodziny – informuje asp. Jolanta Mól z limanowskiej komendy. Okazało się, że już wcześniej próbował powstrzymać wykonywane prace na tej lokalnej drodze, kładąc się na przed maszynami budowlanymi. Ponieważ jego działania nie przyniosły rezultatu, z okna swojego domu zaczął strzelać do robotników. W całym tym zajściu za szczęście nikt nie został ranny.

– Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę z której strzelał agresor oraz śrut. 58-latek został przewieziony do pomieszczeń dla zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. Jolanta Mól.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za narażenie robotników na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Limanowa - najnowsze informacje