środa, 1 marca 2023 14:16

Lipnica Wielka: Iwona z synami z w nowym programie TV. „Powróciła w rodzinne strony”

Autor Tomasz Stępień
Lipnica Wielka: Iwona z synami z w nowym programie TV. „Powróciła w rodzinne strony”

W najbliższą sobotę, 4 marca na antenie Telewizji WP zadebiutuje nowy program „Gospodarze – czym chata bogata”, a jedną z bohaterek będzie Iwona z Bandim i synami, która w gminie Lipnica Wielka prowadzi Bajkę – gospodarstwo agroturystyczne, które dało jej upragniony spokój.

Siedemnaście lat temu Iwona postanowiła zmienić swoje życie i powróciła w rodzinne strony swojej mamy – do gminy Lipnica Wielka. Tu na Orawie pod Babią Górą spełnia swoje marzenia o agroturystyce. Jej agroturystyka stale się powiększa, bo Iwona wraz z rodziną wkłada całe serce by stworzyć bajkowy zakątek dla swoich gości. Od tego sezonu do pomocy dołączył także syn z przyszłą synową. Bandi natomiast jest stolarzem. Młodszy syn pomaga mu w stolarni. Cała rodzina trzyma się razem, mogą na siebie liczyć. I choć taka praca wymaga to od nich sporo wysiłku i poświęcenia, nigdy się nie skarżą. Są wdzięczni za każdy bajowy dzień w swojej Bajce!

I właśnie właściciele Dworku Bajka będą jednymi z bohaterów nowego serialu dokumentalnym „Gospodarze – czym chata bogata” w Telewizji WP. – W całej Polsce są gospodarze, którzy przyjmują pod swój dach gości. Dają im swoje serce, ciepło i gościnność. Sprawiają, że ludzie, którzy ich odwiedzają mogą poczuć się wyjątkowo. Mogą odpocząć, zapomnieć o codzienności i pięknie spędzić czas. Gospodarzami kieruje staropolska zasada – czym chata bogata! – piszą realizatorzy serialu

„Gospodarze – czym chata bogata”, w którym przedstawione zostanie oblicze polskiej agroturystyki z perspektywy prowadzących ją ludzi. Gospodarze to lokalni patrioci z różnych, wyjątkowych zakątków Polski – Beskidów, Roztocza, Kociewia, Borów Tucholskich czy Mazur. Widzowie zobaczą ich codzienne życie, pracę i pasje. Dowiedzą się, jak radzą sobie w biznesie, który do łatwych nie należy. Prowadzenie agroturystyki to oddanie i życie w pełnym poświęceniu dla swoich gości. Jednak to także piękne relacje z letnikami, niezwykłe, ale ulotne momenty. Za produkcję odpowiada Constantin Entertainment Polska. Program zadebiutuje na antenie Telewizji WP już w najbliższą sobotę, 4 marca, o godz. 20:50.

Oprócz „Bajki” widzowie będą mogli śledzić losy właścicieli agroturystyk takich jak „Pod Lasem” (Zwierzyniec), „Ranczo Ostrowite” (Lniano), „Agroturystyka i Winnica pod Orzechem” (Miradowo), „Ustronne Siedlisko” (Zyndaki).

OPIS PIERWSZEGO ODCINKA

Dziś w odcinku, poznamy właścicieli agroturystyki w Beskidach, którzy wyruszą do bacówki po nowego członka rodziny – czyli małego baranka. To będzie ogromna atrakcja dla ich najmłodszych letników. Nie obędzie się bez przygód. Jasiek i Maciek – synowie gospodarzy, wpadną w tarapaty.

Gospodyni ze Zwierzyńca – Krystyna, zapozna swoich gości z regionalną tradycją. Będą świadkami tworzenia pięknego wieńca dożynkowego, który ma wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w całej gminie Zwierzyniec.

Henryka i Marek, gospodarze z Kociewia, zaproszą do swojej winnicy, gdzie uprawiają około pięćset krzewów. To serce ich gospodarstwa. Plantacja cieszy się uznaniem wśród gości, którzy chwalą lokalne wino. A jeśli winnica to i dobra kuchnia – z niej słynie Henryka.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje