piątek, 14 lutego 2020 09:01

Lodowisko w Proszowicach za darmo w Walentynki

Autor Manuel Langer
Lodowisko w Proszowicach za darmo w Walentynki

Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli aktywnego wypoczynku 14-go lutego na lodowisko. Wejście na ślizgawkę i wypożyczenie łyżew w tym dniu będzie bezpłatne.

Lodowisko to pierwsza taka atrakcja w Proszowicach, udostępniona od 8 grudnia do 29 lutego w godzinach od 10:00 do 20:00. Obiekt cieszy się wielkim zainteresowaniem nie tylko, wśród mieszkańców Gminy Proszowice, którzy odwiedzają lodowisko całymi rodzinami, ale także wśród mieszkańców sąsiednich gmin. Z obiektu korzystały zorganizowane grupy młodzieży szkolnej m.in. ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Proszowicach, Szkoły Podstawowej w Klimontowie, Zespołu Szkół w Żębocinie, Szkoły Podstawowej w Karwinie, a także członkowie Orkiestry Dętej Floriana z Kościelca, młodzież z Pałecznicy oraz młodzież z obozu jeździeckiego z Łętkowic.

Udostępniona na proszowickim rynku ślizgawka okazała się dużą atrakcją dla dzieci i dorosłych, którzy mogli aktywnie spędzić czas i podszkolić swoje umiejętności w jeździe na łyżwach. Z darmowego wejścia na obiekt, mieszkańcy korzystali w dni takie jak: 23 i 31 grudnia oraz 6 stycznia.

Organizacją i prowadzeniem lodowiska zajmuje się zewnętrzna firma Ice Worker z Myślenic.

Info/foto: UGIMP, Joanna Łękas

Proszowice - najnowsze informacje