wtorek, 9 lipca 2024 07:25

Lokalny kataklizm: zerwane dachy i zima w środku lata. Wolbrom szacuje straty po przejściu superkomórki burzowej

Autor Mirosław Haładyj
Lokalny kataklizm: zerwane dachy i zima w środku lata. Wolbrom szacuje straty po przejściu superkomórki burzowej

W poniedziałkowe popołudnie (8 lipca) przez Wolbrom i okoliczne wsie przeszła superkomórka burzowa. Strażacy przez 6 godzin usuwali skutki nawałnicy.

W Wolbromiu i okolicznych wsiach trwają porządki nawałnicy, jaka w poniedziałkowe popołudnie przeszła przez gminę. To właśnie tutaj ulewny deszcz, gradobicie i wichura wyrządziły najwięcej szkód w województwie małopolskim.

– Superkomórka burzowa, która wczoraj popołudniu przeszła przez Wolbrom i okoliczne wsie, wyrządziła wiele szkód - połamane drzewa, uszkodzone dachy, lokalne podtopienia, ulice zamienione w rwące potoki i biały, zimowy krajobraz w środku lata. Zdjęcia pochodzące od użytkowników Internetu obrazują skalę lokalnego kataklizmu

– poinformował wolbromski magistrat.

Trwają porządki w gminie Wolbrom po wczorajszej nawałnicy z ulewnym deszczem, gradobiciem i wichurą. Superkomórka...

Opublikowany przez Gmina Wolbrom Poniedziałek, 8 lipca 2024

Zima w środku lata

Do sieci trafiły zdjęcia krajobrazu po przejściu komórki burzowej. Intensywne opady gradu o średnicy co najmniej 3 cm zmieniły krajobraz Wolbromia z letniego na zimowy.

– Tak niedawno wyglądał Wolbrom w powiecie olkuskim (woj. małopolskie) po przejściu superkomórki burzowej z silnym wiatrem, ulewnymi opadami deszczu oraz gradu, które zalały ulice miasta. Grad w mieście osiągał co najmniej 3 cm średnicy – przekazali na platformie X Polscy Łowcy Burz.

Strażacy z OSP Wolbrom zostali zadysponowani przez KP PSP Olkusz do pomocy przy usuwaniu skutków opadów deszczu i gradu w poniedziałek około godziny 18:00.

– Do najtrudniejszych zdarzeń niewątpliwie należy zaliczyć: uszkodzony dach na budynku jednorodzinnym przy ul. Kilińskiego, powalone drzewo na część budynku oraz linie energetyczne przy ul Żwirki i Wigury, zerwany dach na budynku produkcyjnym w miejscowości Łobzów

– wyliczają strażacy ochotnicy.

Bardzo silna burza, której towarzyszył silny wiatr, ulewne opady deszczu i intensywne gradobicie, nawiedziła dziś...

Opublikowany przez Kataklizmy w Polsce i na świecie Poniedziałek, 8 lipca 2024

Druhowie, pracując dwoma zastępami (Renault i Star), usuwali skutki nawałnicy przez niemal 6 godzin.

Fot. główne: OSP Wolbrom, screen FB

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka