wtorek, 2 maja 2023 16:27

LSD, krzaki konopi czy grzybki halucynogenne. Ze swojego strychu wieliczanin zrobił fabrykę narkotyków

Autor Patryk Trzaska
LSD, krzaki konopi czy grzybki halucynogenne. Ze swojego strychu wieliczanin zrobił fabrykę narkotyków

Ze swojego strychu zrobił prawdziwą hodowlę narkotyków. 34-latek z powiatu wielickiego w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu posiadał m.in. 18 krzewów konopi  indyjskich 2 kg  suszu konopi indyjskich czy 700  gramów suszonych grzybów halucynogennych. Teraz czeka go długi pobyt w więzieniu.

Policjanci  z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że w jednym z domów w Wieliczce prowadzona jest uprawa konopi. Hodowlą według podejrzeń miał zajmować się  34-letni mieszkaniec powiatu wielickiego.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 18 krzewów konopi  indyjskich o wysokości od 50 do 80 cm, które mężczyzna ukrył na strychu. Do  pomieszczenia wchodziło się po drabinie, przez otwór znajdujący się  w podwieszanym suficie.

Podczas przeszukania mieszkania 34-letniego mężczyzny,  funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2 kg  suszu konopi indyjskich, 700  gramów suszonych grzybów halucynogennych, pojemnik z ciasteczkami z zawartością marihuany oraz listki LSD.

Mężczyzna został zatrzymany i  przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania, a także uprawy konopi wbrew  przepisom ustawy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Do czasu  sądowego finału sprawy 34-latek ma policyjny dozór oraz poręczenie  majątkowe.

fot. Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje