poniedziałek, 22 kwietnia 2024 09:50

Łukasz Gibała zamilkł po przegranej?

Autor Katarzyna Domagała
Łukasz Gibała zamilkł po przegranej?

Łukasz Gibała przegrał w wyborach na prezydenta Krakowa z Aleksandrem Miszalskim. Ostatni wpis opublikował wczoraj wieczorem, jeszcze przed oficjalnymi wynikami wyborów. Dzisiaj nie pojawił się w zapowiadanych wywiadach.

Znamy już oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Krakowa. Zwyciężył w nich Aleksander Miszalski. Jednak nieznacznie. Otrzymał on 51,04 proc. poparcia, a jego kontrkandydat Łukasz Gibała 48,96 proc.

Oficjalnie Kraków ma nowego prezydenta. Rywalizacja bardzo wyrównana
21 kwietnia 2024 mieszkańcy Krakowa wybrali nowego prezydenta miasta. Został nim Aleksander Miszalski

Dzisiaj Aleksander Miszalski spotkał się na Rondzie Mogilskim w Krakowie z mieszkańcami i mediami, żeby oficjalnie podziękować za oddane głosy. Tymczasem Łukasz Gibała od wczoraj wieczór nie wypowiedział się publicznie.

Dzisiaj miał pojawić się w wywiadach w RMF i TOK.FM. Wywiady odwołano. Próbowaliśmy się skontaktować z Łukaszem Gibałą, ale bezskutecznie.

[AKTUALIZACJA]

Po godz. 13.00 Łukasz Gibała opublikował na swoim profilu facebookowym następujące oświadczenie, w którym jeszcze raz podziękował za oddane na niego głosy.

Moi Drodzy, serdecznie dziękuję za każdy z 128 269 oddanych na mnie wczoraj głosów. Dziękuję Wam także za liczne słowa...

Opublikowany przez Łukasz Gibała Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Fot.: Zuzanna Gietner

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka