czwartek, 28 października 2021 04:56

Mają koronawirusa. Ich stan jest ciężki. Przylecieli do Polski na leczenie

Autor Mirosław Haładyj
Mają koronawirusa. Ich stan jest ciężki. Przylecieli do Polski na leczenie

W łódzkim szpitalu im. Biegańskiego znajduje się już 9 obywateli Rumunii przylecieli na leczenie do Łodzi. Ich stan jest ciężki.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w rumuńskich szpitalach brakuje miejsc dla pacjentów z koronawirusem. Za granicę na leczenie wysłano do tej pory 47 zakażonych osób.

W ramach medycznej pomocy międzynarodowej w łódzkim szpitalu przebywa dziewięciu obywateli Rumunii. We wtorek (26 października) miał miejsce najprawdopodobniej ostatni transport pacjentów do Łodzi. Na obecną chwilę w województwie łódzkim są jeszcze wolne łóżka covidowe, ale sytuacja zmienia się dynamicznie. Wczoraj przybyło 352 nowych zakażeń.

Od piątku wzrosnąć ma ilość miejsc dla zakażonych. Od tego dnia w szpitalu im. Barlickiego będą leczeni jedynie zakażeni koronawirusem. Pozostali pacjenci zostaną wypisani do domu lub, jeśli ich stan na to nie pozwala, przewiezieni do innych placówek. W województwie łódzkim łóżka zostaną przekształcone również w szpitalach w Radomsku, Tomaszowie i Bełchatowie.

Inf.: Polska Times

Polska

Polska - najnowsze informacje