czwartek, 26 stycznia 2023 14:46

Makabra na Podhalu. Chciał zabić niemowlę za pomocą śrubokrętu

Autor Katarzyna Jamróz
Makabra na Podhalu. Chciał zabić niemowlę za pomocą śrubokrętu

Do przerażającego zdarzenia doszło w niedzielę (22 stycznia) w jednej z miejscowości na terenie powiatu tatrzańskiego. Konkubent kobiety usiłował zabić jej 4-miesięczną córkę. Mężczyzna trafił do aresztu. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał zadać dziecku dwa ciosy w szyję, używając do tego narzędzia, które było podobne do śrubokrętu.

– Niezwłoczna interwencja matki, natychmiastowe udzielenie mu pomocy przedmedycznej przez członków rodziny, a następnie pomocy medycznej przez personel szpitala spowodowało, iż dziecko przeżyło. Aktualnie przebywa ono w szpitalu, a jego stan jest stabilny

– informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Leszek Karp.

Tego dnia, dyżurny policji odebrał zgłoszenie, że do szpitala z obrażeniami świadczącymi o przemocy domowej, zgłosiła się młoda kobieta z czteromiesięczną córeczką.

– Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano tatrzańskich policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania konkubenta kobiety, który przed przybyciem policjantów oddalił się w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia rozpoczęli również zbieranie dowodów przestępstwa oraz przesłuchania świadków. Mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa został zatrzymany przez kryminalnych w jednej z miejscowości w powiecie tatrzańskim, w miniony poniedziałek (23 stycznia), a następnego dnia doprowadzony przed oblicze prokuratora

– informuje asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy KPP w Zakopanem.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa 4-miesięcznej dziewczynki, a także zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się na matką dziecka. 29-latek nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia.

Źródło: Policja Zakopane/Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka