czwartek, 13 lutego 2020 16:36

Maków Podhalański. 71-latek zastawiał sidła na ludzi?

Autor Mirosław Haładyj
Maków Podhalański. 71-latek zastawiał sidła na ludzi?

Informację pojawiające się w mediach na temat osoby wkręcającej śruby w korzenie drzew na drodze w Makowie Podhalańskim, budziły wiele dyskusji oraz komentarzy. Tym bardziej, że były one zakończone ostrzem i narażały na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przechodzących osób.

Efektem tzw. "zastawionych sideł" były obrażenia nogi u 39 l. mieszkanki Makowa Podhalańskiego.Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania 71-letniego mieszkańca powiatu suskiego przez policjantów z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim. W jego garażu znaleziono identyczne śruby, które uszkodziły nogę pokrzywdzonej.

Sprawę rannej kobiety październiku zeszłego roku opisał portal Sucha24.pl:

Do niecodziennego, a bardzo groźnego zdarzenia doszło na szlaku niebieskim na Makowskiej Górze.
Tego kobieta spacerująca niedzielnym popołudniem po niebieskim szlaku nie mogła się spodziewać. W pewnej chwili nadepnęła na spiłowaną śrubę, która wbiła się w jej stopę.
Na miejscu interweniowali m.in. policjanci i strażacy. Po przeszukaniu terenu okazało się, że ktoś umieścił na ścieżce kilkadziesiąt zaostrzonych, ustawionych „na sztorc” śrub. Prawdopodobnie chodziło o uniemożliwienie jazdy crossami w tym terenie, ale szczegóły tego wydarzenia wyjaśni policyjne śledztwo.
Poraniona kobieta trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Po opatrzeniu rany wróciła do domu.

Nie był to jedyny przypadek tego typu. Dalsze czynności w tej sprawie wykażą, czy mężczyzna jest odpowiedzialny za pozostałe zdarzenia, gdzie śruby wkręcone w korzenie pojawiały się na szlaku turystycznym pomiędzy Makowem Podhalańskim a Suchą Beskidzką. Pytaniem jest także to, w jakim celu zastawiano niebezpieczne pułapki - możliwe, że miały one na celu utrudnić życie kierowcom quadów i motocykli, którzy próbują swoich sił na beskidzkich szlakach.

Osoby pokrzywdzone, a także posiadające informacje w tej sprawie proszone są o zgłaszanie się do KP w Makowie Podhalańskim. Stawiającemu sidła seniorowi, może grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka, Sucha24.pl

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje