środa, 07 sierpień 2019 12:09

Będzie czysto i energooszczędnie

Napisała

Wicemarszałek Łukasz Smółka i członek zarządu Anna Pieczarka przekazali na ręce Adama Flagi, prezesa Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień Tarnowa” umowę na realizację projektu „Promocja gospodarcza przedsiębiorstw z Małopolski, funkcjonujących w obszarze czystej energii na rynkach zagranicznych”.

Projekt wesprze promocję małopolskich przedsiębiorstw, pomagając organizować misje i wyjazdy handlowe, udział w targach branżowych i pozyskiwać inwestorów w trakcie wizyt studyjnych. Budżet projektu wynosi ponad 7,5 mln zł.

Dofinansowanie dla 200 małopolskich przedsiębiorców z branży Odnawialnych Źródeł Energii wyniesie 6,5 mln zł. Dzięki unijnemu wsparciu będzie czysto i energooszczędnie. Wymiana doświadczeń pozwoli beneficjentom z zagranicy zainwestować w nasze przedsięwzięcia - podkreśliła Anna Pieczarka z rządu województwa.

Projekt jest skierowany nie tylko do przedsiębiorców, ale także do kompetentnych samorządowców, wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Mamy bardzo zdolnych przedsiębiorców i inżynierów, stworzymy dla nich nowy rynek zbytu i nowe miejsca pracy. Nie zawsze, to co jest z zagranicy jest lepsze - zaznaczył Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

LGD Zielony Pierścień Tarnowa działa w partnerstwie z gminą Niepołomice i LGD „Nad Białą Przemszą”. Adam Flaga, prezes Zielonego Pierścienia Tarnowa zapraszając małopolskich samorządowców i przedsiębiorców, pragnie pomóc regionalnym firmom wejść na rynki zagraniczne. – Liczę na nowe inwestycje i nowe tereny inwestycyjne. Jesteśmy stowarzyszeniem aplikującym o fundusze unijne oraz promującym gospodarkę Małopolski.

Projekt „Promocja gospodarcza przedsiębiorstw z Małopolski, funkcjonujących w obszarze czystej energii na rynkach zagranicznych” przybliży biznes do nauki, do nowoczesnych rozwiązań sektora badawczo-rozwojowego. W ramach tego obszaru przewidziano budowę narzędzi programistycznych oraz stworzenie potężnej bazy, narzędzia łączącego sferę nauki i biznesu. W planach jest także organizacja festiwalu „Czysta i energooszczędna Małopolska”.

Info: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA
 11. GOTOWANIE
 12. MAŁOPOLSKA